Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:612095
Tento rok:60301
Měsíc:160
Včera:222
Dnes:160
Online:10
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Auto - moto

Při prodeji vozu je třeba hlídat převod vozidla v centrálním registru vozidel

Na Novinkách vyšla zpráva, že občas dochází k případům nepřepsání vlastníka v centrálním registru vozidel. Na vině je ve většině případu kupující, který vozidlo na sebe na základě kupní smlouvy nepřepíše. Podle zákona je však vždy hlavním viníkem prodávající.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.12.2014,11:19


Značení pneumatik, rozměry, indexy, jak se v tom vyznat?

Přináším krátký článeček, který vám pomůže zorientovat se ve značení pneumatik. Píšu si ho vlastně pro sebe :-), ale pomůže i ostatním, kteří potřebujete zjistit, co nesrozumitelné zkratky na pneu znamenají.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.11.2014,12:09


Pneuservis: Hustit pneumatiky plynem nebo vzduchem?

Určitě se vám to taky stalo. V pneuservisu se vás zeptali, zda chcete pneumatiky hustit plynem nebo vzduchem. Přiznám se, že když na mě poprvé vyblafl nevrlý a nesdílný prodejce s touto otázkou, tak jsem se na několik sekund odmlčel a potom zvolil vzduch. Byla to správná volba?
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.11.2014,11:26


Sníh na autě, stát si nedá pokoj !!!

Jakoby těch předpisů a buzerace nebylo dost. Tři dny z pěti potkávám na silnici policii, která zastavuje řidiče jedoucí do práce. Schválně si vybírá jako stanoviště místo, které se nedá objet a občas zastavuje nebohé peony v tzv. sérii. Tj. najednou zastaví dva nebo tři vozy. To, aby si nikdo nic nemusel vyčítat.

Mě takhle zastavili cca podesáté za poslední tři roky. Je to opravdu příjemná kontrola, zvláště, když spěcháte do práce. Policista kontroluje alkohol, pneumatiky, spz, doklady. ZATÍM se nezaměřoval na lékárničku, ale tak nějak tuším, že tato akce se velice přiblížila.
kliknout a zobrazit celý článek.....
31.10.2014,06:25


Stát pro řidiče chystá další bič. Radar, který zobrazí SPZ !!!

Je to dlouholetý psychický boj mezi státem a řidiči. Stát proti řidičům nasazuje plošně policisty, dokonce i žáky ze škol, kteří provádějí monitorování silniční dopravy a inhalují smog přímo u zdroje. Neustále vyrůstají nové a nové zákeřné betonové zátarasy. Na začátku obcí se silnice často idiotsky zvlní, aby donutila řidiče brzdit. V některých ulicích (Ivančice U Brna) je 5 zpomalovacích prahů za sebou. Ozařují nás radary. Buzerují nás na technické kontrole kvůli zažloutlým světlometům. Stát umožňuje prodávat nekvalitní palivo a ničí naše motory. Silničáři v zimě na mnoho úseků vyjíždějí pozdě a nechávají řidiče tzv. vyklouzat z vozovky pryč. Mnohé silnice jsou jako tankodromy a způsobují řidičům technické závady, za které jim nikdo finanční náhradu nedá.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.09.2014,20:02


Barva vozu vypovídá o charakteru a vlastnostech svého majitele

Může vypovídat barva a případně také značka vozu o charakteru svého majitele? Psycholog by řekl, že může. V následujícím textu si uvedeme veškeré dostupné informace o tom, jakým způsobem na nás promlouvá majitel vozu jeho barvou.
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.07.2014,20:42


Co dělat při automobilové nehodě?

Dopravní nehoda se může přihodit každému řidiči. Ať už je to řidič začátečník nebo profesionál, může se tato neblahá událost přihodit. A měli bychom na ni být připraveni. Problémem tak trochu je, že se stát snaží většinu dopravních nehod, kde nedojde ke zranění nebo újmě na zdraví či větší finanční škodě, překládat na bedra svých občanů, kteří se mají nějak mezi sebou dohodnout.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.05.2014,20:36


Moje trampoty s autorádiem ELTA

Stala se mi taková obyčejná věc. Přestalo fungovat autorádio. Kdyby autorádio přestalo fungovat tak nějak normálně, ve stylu, že už ho nezapnu, nebo v něm něco zachrastí a autorádio umře, tak nebudu protestovat. Považoval bych to za normální věc. Moje autorádio ale umřelo divně. S velkou grácií a málem mě vzalo do věčných lovišť s sebou. Co se přihodilo?
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.03.2014,17:09


Žebříček spolehlivosti osobních automobilů 2014

V Německu vyšel TÜV Report pro rok 2014, který je mezinárodně uznávaným vodítkem při orientaci na trhu s ojetinami i s novými auty. Žebříček se odvíjí od vážných chyb vozů zjištěných při technické kontrole. V závorce jsou uvedeny hodnoty z r. 2012.

Z žebříčku je patrné, že při nákupu zcela nového vozu je vhodné z hlediska závady do 3 let provozu vybírat mezi následujícími značkami:
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.01.2014,11:37


Osobní vůz pro přežití: Škoda Yeti Outdoor

Jakým vozidlem firmy Škoda se vyplatí být vybaven v nepříznivých podmínkách? Představte si děravé silnice, šest měsíců zima, šest měsíců horko, agresivní řidiči, občasné zákeřnosti ze strany odbojných menšin i většin, míč na cestě, nerovnosti, štěrk, nezpevněná krajnice, bláto, neposypaná silnice v zimě, střelba ze vzduchovky, hozený šutr. Vlastně – my si to nemusíme představovat, protože to je realita v Česku. A teď se posuňme o deset let dál do budoucna, kdy se může vyplnit anarchistický scénář – gangy se škorpiony na pick-upech, nutnost ujíždět lesními zkratkami tam, kde to obyčejné vozidlo nezvládne :-). Prevence je základ. Proč se zabývat následkem, když můžeme být preventivně připraveni?
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.10.2013,20:58


Systém tísňového volání nebo-li eCall. Velký bratr přichází !!!

Vyjadřuji svůj ... NESOUHLAS se zaváděním systému tísňového volání eCall. Víte, idea je to pěkná. V případě havárie systém automaticky přivolá pomoc zraněnému řidiči. Určitě. S touto základní funkcí problém nemám. Naopak, už někdy před deseti lety jsem se podivoval nad tím, že každý důchodce a vážně nemocný člověk mimo nemocnici není zdarma vybaven krabičkou tísňového signálu, kde by jednoduše stiskl tlačítko a zdravotnická pomoc se dostavila max. do třiceti minut.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.09.2013,08:46


Automatický zpomalovací práh Actibump - další buzerace na řidiče

Město Plzeň bude testovat novinku ve zpomalování řidičů – automatický zpomalovací práh Actibump. Jedná se o švédskou elektronickou zpomalovací novinku – práh, který není nad vozovkou, ale naopak pod vozovkou – tj. při detekci vyšší rychlosti okamžitě vytvoří šesticentimetrovou díru a pokusí se projíždějícímu řidiči způsobit újmu na vozidle nebo havárii.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.09.2013,06:52


Dopravní pokuta / přestupek / blokové řízení / správní řízení - porovnání roku 2013 a 2004 ohledně výše pokut

Narozdíl od běžných platů narostly pokuty za dopravní přestupky na ohromná čísla. Pro stát je vybírání pokut od neukázněných řidičů vynikající lukrativní byznys. Nejlepší je chytat rozespalé lidičky jedoucí do práce hned po ránu a to na důležité cestě, kterou musí rozhodně projet a nemohou ji objet v žádném případě.
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.08.2013,20:28


Jezdím, jezdíš, jezdíme - až z toho šílíme

Průměrný český řidič ujede za týden téměř 500 kilometrů. Intenzita silniční dopravy rok od roku roste. Ze statistik Libereckého kraje vyplývá, že za pět let (od roku 2000 do roku 2005) se zvýšila silniční doprava o 38 %. Dole v seznamu zdrojů je uveden dokument, který hodnotí vývoj emisního zatížení vybraných silničních a dálničních úseků v České republice. Sledovaná data končí rokem 2006, ale i tak je zřejmé, že nárůst silniční dopravy se v r. 2006 nezastavil, ale pokračoval dál. V roce 2013 se na obchvatu města Louny provádělo měření intenzity silniční dopravy, ze kterého vyšlo najevo, že po obchvatu jezdí o 30 % více vozidel, než se domnívá ministerstvo dopravy. Namísto 12-14 tisíc denně, projelo po obchvatu průměrně 16 tisíc vozidel. A to je docela síla.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.07.2013,09:18


Volkswagen Golf 5: Pátá generace

Volkswagen Golf V se vyráběl od roku 2003 až do roku 2008, kdy jej vystřídala již šestá generace. Poprvé se představil na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2003. Město Wolfsburg, kde se Golf vyrábí, bylo v rámci oslav uvedení nové generace na jeden týden přejmenováno na Golfsburg.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.06.2013,06:44


Nejprodávanější auto v bazarech: stříbrný zánovní kombík s dieselovým motorem

Nejprodávanější auto v tuzemských autobazarech je zánovní stříbrné kombi s dieselovým pohonem. Z komfortní výbavy čeští zákazníci nejčastěji volí metalízu, klimatizaci a xenonové světlomety. Raketový rozvoj zaznamenala v posledních pěti letech i zabudovaná navigace. Z bezpečnostní výbavy jasně preferují více než 2 airbagy. Vyplývá to z analýzy funkcí prodaných ojetých automobilů AAA Auto Index za uplynulých 5 let.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.05.2013,06:49


Volkswagen Golf 4: Čtvrtá generace

Téměř rodinný automobil nižší cenové kategorie pro německé zákazníky a vyšší cenové kategorie pro české zákazníky. Poprvé se Volkswagen Golf čtvrté generace objevil r. 1997. Ve své třídě se stal okamžitě nejprodávanějším vozem, kterého se vyrobilo více jak 4 miliony kusů. V Kanadě a v USA se tento vůz prodává pod názvem CITY GOLF. Napsal jsem téměř rodinný automobil z důvodu menšího prostoru pro cestující na zadních sedadlech a dále z důvodu menšího úložného prostoru daného kratším nápravovým rozvorem.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.05.2013,06:35


Automobilové šílenství

Ročně továrny na výrobu automobilů v ČR chrlí více jak 1 milion nových vozů. Celkem je v této republice registrováno více jak 6 milionů automobilů. Čísla se stále zvyšují. Na rok 2020 je předpokládán dvojnásobný počet registrovaných vozidel, na rok 2050 se odhaduje dokonce čtyřnásobný počet registrovaných vozů.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.05.2013,07:14


Zabezpečte vozidlo alarmem GSM AutoAlarm EMA

EMA = Electronics Micro Alarm. Jedná se o výrobek české firmy FLAJZAR (www.flajzar.cz). Určitě se ve vašem blízkém okolí nebo dokonce přímo vám přihodilo, že došlo ke krádeži automobilu. Krádeže motorových vozidel se množí ruku v ruce s klesající životní úrovní obyvatel České republiky i okolních zemí. Je třeba něco udělat pro to, abyste zminimalizovali rizika krádeže vašeho vozu. Tím řešením je právě AutoAlarm EMA.
kliknout a zobrazit celý článek.....
28.04.2013,12:12


Bdělá policie na silnicích

Dohled policie na přechodech a silnicích se rok od roku zvyšuje a nabývá na intenzitě. Začalo to památnými akcemi typu Kryštof a dnes tady máme Kryštofy prakticky denně. Každé ráno do práce potkávám policisty u přechodů, číhající policejní auta záludně skrytá za ploty a billboardy, aby změřila rychlost a osolila neposlušné řidiče pokutou.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.04.2013,21:21


FABIA 1.2 HTP - zkušenosti po čtyřech letech provozu

Před sedmi lety jsem v tříáčkovém bazaru kupoval nové auto a vyvoleným se stala právě FABIA 1.2 HTP(tříválec). Známí mě před nákupem varovali s tím, že HTP = houby to pojede, což mi mnoho elánu do nákupu nedodalo. Motivem však byla na prvním místě cena – autobazary byly v r. 2009 přeplněné těmito fabiemi a na druhém místě to byla možnost získat za přijatelnou cenu auto mladšího data výroby. V tomto případě se jednalo o r. 2004, tj. tehdy pětileté auto za cenu 120 000 korun.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.04.2013,19:38


Kdy v Česku skončí tankodromy?

Zajímavá otázka, co? Většina z vás dobře ví, co myslím. Katastrofální stav silnic a dálnic v České republice. Některé úseky - to je jedna díra za druhou a řidič, aby předváděl místo plynulé jízdy, jízdu slalomovou, chvíli na brzdě, chvíli na plynu, točíc volantem zleva doprava podle hustoty otvorů a výmolů na silnici. Po některých úsecích je lepší jezdit v zimě, díry jsou zasypané sněhem a řádně umrzlé, takže cesta je vlastně rovná.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.04.2013,19:54


Jak poznat seriozní auto-servis ?

Většina řidičů v hledání spolehlivé autoopravny urazí velmi dlouhou cestu. Někteří už nepátrají. Často ani oficiální autorizované servisy neodvádí kvalitní práci. Berou si zbytečně mnoho za zbytečně málo.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.04.2013,07:24


Registrace vozidla a přepis vlastníka

Uvádím zde zkušenost z registrace osobního automobilu. Bylo to už potřetí, co jsem byl nucený registrovat vozidlo na dopravním odboru městského úřadu. Tato povinnost pravděpodobně vzniká vždy, když koupím auto, které je zaregistrováno v jiném okresu, než je okres bydliště kupujícího. Navíc je nutné zajistit přepis vozidla na nového majitele.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.03.2013,09:20


Žebříček spolehlivosti osobních automobilů 2012

V Německu vyšel TÜV Report pro rok 2012, který je mezinárodně uznávaným vodítkem při orientaci na trhu s ojetinami i s novými auty. Kompletní žebříčky prozrazují stav škodovek na technických prohlídkách, ale také všech konkurenčních aut. Žebříček se odvíjí od vážných chyb vozů zjištěných při technické kontrole.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.01.2013,08:38


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 77 článků.
1  2  3  4  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v