Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 



Návštěvy
Celkem:563219
Tento rok:11425
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Hledání




Hledání na Blogovníku


V názvu článku:
V obsahu článku:
Podle autora článku:
V názvu aktuality:
V obsahu aktuality:

Bohové a my, 1. část

Na díle "Bohové a my" jsem pracoval přes tři roky. Dílo je neustále živé, doplňováno o nové poznatky. Jednou za čas zápisy uzavírám a tisknu pro vlastní potřebu a potřebu mé rodiny. Dnes úplně poprvé začínám obsah zveřejňovat právě zde na tomto webu. Dílo je rozsáhlejší, částí tedy bude poměrně dost. A o čem to bude?

"Bohové a my" odkrývá minulost lidstva, zjišťuje dávnou přítomnost bohů a předkládá informace k posouzení čtenáři. Obsahuje velké množství citací a zdrojů, obsahuje shrnutí náhledů na historii lidstva rozličných civilizací, aby se došlo k rekapitulaci historie pod názvem "Shrnutí poznatků a malá kronika lidstva". Je to tedy částečně pokus osvěžit naši paměť, která byla vymazána přírodními katastrofami, i naší vlastní destruktivní činností. V dalších částech se zabývám bohy, kdo byli, jak vypadali, co uměli, co lidstvu zanechali. A závěrem se zabývám různými tématy - programování člověka, mimozemské pohádky, odrazy minulosti do přítomnosti. Nastudoval jsem si velké množství materiálů a série článků "Bohové a my" je jejich shrnutím spolu s mým komentářem.

Tak tedy začínáme.

Ten muž, jejž štědrost šlechtí, přichází do popředí; mrtvé je srdce živé, co na modlitbách sedí. Sa’dí (13. stol. n. l.) zdroj: Rypka, Kusíčková: Po cestách Alláhových (1948, Symposion)

Psí povaha je špatná, to každý jasně vidí, ale psí špatnost nesmí vycházet od nás – lidí. Sa’dí (13. stol. n. l.) zdroj: Rypka, Kusíčková: Po cestách Alláhových (1948, Symposion)

„Náš život“, pravil Alí, „jen v Něm je zachován, od početí a dětství střeží nás Bůh náš Pán“. „Je-li to tak“, pravil žid, „pak ti nic nebrání: vrhni se z této střechy, ať Pán tě ochrání; pak tvoje ujištění za pravdu budu mít – ne slovy, jenom činem můžeš mě přesvědčit.
Maulaví (13. stol. n. l.)
zdroj: Rypka, Kusíčková: Po cestách Alláhových (1948, Symposion)

„Na vrcholky rozvalin prastarých vystup, kolem se procházej, na lebky bědných i mocných pohlédni! Kdo z nich byl zlý a kdo dobrý?“
zdroj: Prosecký, Rychtařík: Epos o Gilgamešovi, str. 116 (2018, NLN, s.r.o.)

Úvodem
Ve škole nás učí tzv. klasickému vzdělávání. Přijímáme informace, o nichž věříme, že jsou pravdivé. Občas, když se změní státní/vládnoucí režim, se změní náhled na to, co pravdivé je a co pravdivé není. Člověk určitou dobu tleská nové změně a nové pravdě, aby v případě vnitřní nespokojenosti začal o pravdě pochybovat a hledal pravdu novou, náhradní.

Většina současných lidí žijících v „atlantickém regionu“ má slabší kořeny. Myslím tím to, že známe svého tatínka, maminku, známe dědečka, babičku, slyšeli jsme o pradědečkovi a prababičce, ale už nevíme, kdo byl prapradědeček a praprababička, co dělali, jak žili, co vytvořili, co si mysleli, za co bojovali. A vysledovat předky, jejich tradice, jimi předané hodnoty do období 500 let zpátky, je mimořádně těžký úkol, prakticky nemožný.

Nevíme.

A to si o sobě myslíme, že jsme zástupci moderní civilizace, umíme číst, psát a máme lidskou historii v rámci Darwinovy evoluční teorie „přečtenou“. Evidentně ne.
A protože máme vymazanou paměť na naše předky, které tímto nechováme v úctě, musíme přijímat to, co nás učí Systém ve školách jako bernou minci, málokdo je schopen informace rozporovat nebo potvrdit na základě předaných zkušeností získaných předky. Maximálně uvnitř sebe sama můžeme matrixovsky cítit, že něco není v pořádku, ale nedokážeme říci, co to je. Dostala se ke mně informace, že někteří učitelé dějepisu, mají-li vyučovat klasickou společensky-rozvojovou „teorii“ o Pravěku a Starověku, upřímně pochybují, jestli své žáky učí správně. Zvláště, přečtou-li si zprávy o výzkumech, které byly o těchto obdobích učiněny v poslední době… A tyto zprávy jsou skutečně mimořádné. Je docela možné, že tato planeta byla ve své historii několikrát kolonizována mimozemskými rasami s různými záměry. Je třeba se oprostit od konvenčního vidění světa, které dostává těžce na zadní část těla novými objevy, případně objevy, které ležely dlouhou dobu ve sklepeních vědců, a na světlo se derou jen velmi ojediněle bez významnějších komentářů.
Tato kniha si neklade za cíl podat nějaké nové vidění světa a lidské historie. Prakticky všechny informace v ní uvedené již byly zveřejněny nebo v diskusích propírány zleva zprava badateli i vědci. Prvním z cílů knihy je pokusit se sestavit rámcovou historii současného lidstva, která, jak se ukazuje, není mladá, jak nám někteří tvrdí, ale není ani až tak stará.
Druhým cílem je zkusit si říct, kdo byli bohové. Byl to mýtus? Zmatená představa předků? Nebo něco konkrétního, hmatatelného? Kontakt s mimozemskou bytostí?


kliknout a zobrazit celý článek.....
15.10.2022,19:50


Bohové a my, 2. část

A tak došlo k tomu, že v našich dnešních knihovnách, které jsou určeny pro obecné obyvatelstvo, je většina knih vylhaných. Jsou to smyšlené příběhy, které nám mají vylepšit bezútěšnou realitu přelidněné, zabordelizované, „skřety“ ovládnuté planety, kde konzumem, růstem a výrobní hyperproduktivitou posedlé lidstvo čeká na svůj Soudný den. A pokud se vezme historická inspirace, je stokrát přepsána, přebásněna, přeformulována tak, aby byla líbivá, a aby se to „dobře prodávalo“. Přitom, proč bychom si měli vymýšlet, když skutečná pravda o lidské historii je tak zajímavá...

Jak se historicky ukazuje, nevhodným formátem pro dlouhodobý zápis informací je médium, které podléhá rychlé zkáze, vodě nebo požáru. Mezi taková média patří právě papír, ale také veškeré digitální nosiče jako pevné disky, flash paměti, cd a dvd disky. Naopak, médium, které je schopno udržet informaci po tisíce let je kámen, ale také hliněná destička ztvrdnutá žárem. Tady vypálení knihovny nepomůže, jak mají ve zvyku fanatičtí ničitelé lidské historie, kteří se vyskytují v každé lidské generaci bez ohledu na aktuální společenský systém. Díky tomu, že v dávné minulosti vznikaly hliněné destičky, nezničilo fanatické pálení desetitisíce starověkých záznamů z knihovny krále Aššurbanipala v Ninive (25 000 popsaných hliněných tabulek). A tyto záznamy dosahují stáří vyššího jak 2600 let a leckdy jsou opisem mnohem starších pramenů. Sumerský královský seznam nalezený na místě starověkého města Nippuru dosahuje stáří vyššího jak 4000 let. A to byla těžká čára přes rozpočet všem fanatickým a barbarským ničitelům naší skutečné minulosti. Zapálili, zasypali, ale místo toho, aby destičky shořely a rozpadly se, ony se vytvrdily a písmo na nich přežilo věky. To je opravdový zázrak.

To byl skutečný „podraz“ falšovatelům lidské historie. S tím nepočítali. Z daleké minulosti vyvstal obraz natolik fantastický, že by se za jeho vykreslení nemuseli stydět ani takoví velikáni („výmyslové“) vědecko-fantastické literatury jako byl Stanislaw Lem, Isaac Asimov nebo Jules Verne. Ovšem, když byla skutečná pravda zakryta, museli jsme se k pravdě přiblížit svou fantazií. A jak se později ukázalo, fantazií, která se blíží reálným vědeckotechnickým možnostem. Z tohoto důvodu bych původní žánr vědecko-fantastické literatury úplně nezatracoval, pokud autor při tvorbě nezapomene na první část označení tohoto žánru.

Co informačně zbude po dnešní době? Vzhledem k tomu, že kámen používáme pro záznam informací většinou na náhrobcích a pomnících, tak asi jen ty náhrobky a pomníky.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.10.2022,20:39


Bohové a my, 3. část

Ničitelé lží

Aššurbanipal
Asyrský král, žil v letech 685 – 627 př. n. l. Založil systematicky tříděnou knihovnu v Ninive, jejíž sbírky se z velké části dochovaly do dnešních časů. Na jedné z destiček se uvádí, že umí přečíst sumerské písmo i písmo z časů před potopou.

Darés Fryžský
Darés z Frygie (Trójská říše), kněz Hefaistův, popisuje události trójské války z pohledu účastníka a občana Frygie. Je autorem díla Pád Tróje (Historie o Pádu Tróje). Od starověku po středověk bylo toto dílo bráno jako pravdivý popis této velké války. V současné době je jeho význam znevažován a celé dílo prý vzniklo někdy v 1. století našeho letopočtu, což je podle mého názoru lživý pavědecký předpoklad za účelem zmatení lidské historie.

Diktys Krétský
Diktys Krétský byl účastníkem trójské války (doprovázel krétského krále Ídomenea) za řeckou stranu. Ve svém díle „Zápisky o válce trójské“ tuto válku podrobně dokumentuje z řeckého úhlu pohledu. Za římského císaře Nera se zápisky našly v Diktysově hrobu na Krétě. Byly psány fénickým jazykem a písmem, přeloženy do řečtiny, z řečtiny přeloženy do latiny Luciusem Septimiem ve 4. století n. l.
Stejně jako dílo Darése Fryžského, také Diktysovo dílo je v současné době dehonestováno a šíří se dezinformace, že dílo bylo napsáno na příkaz císaře Nera. A samozřejmě, Diktysovy zápisky mají nálepku „mytologické“, aby si čtenář náhodou nemyslel, že by to mohl být pravdivý a realistický popis tehdejších událostí.

Erich Anton Paul von Däniken
Narozen v r. 1935. Německý cestovatel, badatel. I když přímo nepřekládal staré sumerské destičky, na základě studia bible dospěl k velmi podobným závěrům, jaké učinil Zecharia Sitchin. Nejdůležitější knihy, které přes četnou kritiku z řad „vědců“ i držitelů Nobelových cen vytvořil: Vzpomínky na budoucnost, Zpět ke hvězdám, Důkazy z pěti kontinentů, Všichni jsme děti bohů, Stopy mimozemšťanů.

Hérodotos
Řecký cestovatel Hérodotos z Halikarnássu žil v 5. století př. n. l., cca od 484 př. n. l. - 420 př. n. l. Jeho životním dílem byly tzv. Dějiny, nebo-li Výkaz zjištěných poznatků, jimiž v devíti knihách vytvořil nejúplnější popis tehdejšího Řekům známého světa. Údaje, které nám Hérodotos ve svém díle zanechal, mají pro poznání tehdejšího světa naprosto zásadní význam.
Jak jsem uvedl, těžkou čárou přes rozpočet ničitelům pravdy je cokoli, co pravdu vyjeví. O Hérodotově díle Dějiny nám učitelé ve škole vyprávěli, že mu nemůžeme zcela věřit, protože Hérodotos prý silně „nadsazoval“, někdo dokonce přímo uváděl, že „lhal“. A zatím se ukazuje, že prakticky ve všem, o čem Hérodotos psal, je výrazný díl pravdy a žádná lež. A pokud si Hérodotos nebyl v něčem jistý, sebekriticky uvedl, že informace se zakládá na pověsti a naznačil, že nemusí být pravdivá. Tehdy se tolik nelhalo jako dnes. Lidé se báli bohů a bohové lež neodpouštěli. Jaký by měl Hérodotos motiv lhát? Prodával snad svou knihu a usiloval o co největší náklad a zisk? Tehdy se s knihami nekupčilo. Knihy se soustředily v knihovnách, rozmnožovaly se opisem a byly přístupné buďto všem nebo naopak úzké skupině zasvěcenců, kde nehrál roli zisk, ale INFORMAČNÍ HODNOTA díla. Těžko si představovat, že by Hérodotos napsal své Dějiny a nabízel je nejvyšší nabídce a pokud nikdo nezaplatil, tak je raději zničil...
Pokud by si Řekové hráli na copyright a autorská práva, na právo VLASTNIT INFORMACI, nikdy bychom Dějiny nečetli, protože by se leckdo bál právních následků z jejich opisu a distribuce! Vždyť on se chtěl svým dílem znesmrtelnit před lidmi i bohy! Neměl důvod lhát! A posledním důkazem, že chtěl předat lidstvu co nejpravdivější poznatky, je nejen název díla, ale i to, že dílo zveřejnil několik let před svou smrtí, byl tedy již značně starý a nečekal hmotné statky za to, co vytvořil.

Ty, který budeš králem příštím, mocně se varuj lží; lháře trestej důkladně, jak sám za vhodné uznáš: Kéž je má země bezpečná!
zdroj: Dareios I. (část behistunského nápisu/tzv. bisotunský kámen, 522 př. n. l.)

Platón
Řecký filozof, pedagog a matematik, který žil v letech 427 - 347 př. n. l. Z jeho početného díla nejvíce osvětlují minulost lidstva tzv. dialogy Tímaios a Krítiás a dále Ústava, ve kterých uvedl důležité informace o Atlantidě. Také Platónovy informace o Atlantidě jsou označovány jako nevěrohodné a celkově dehonestovány, protože nezapadají do obrázku o historii lidstva, který si západní civilizace vytvořila pro „peony“, pracující masy lidí.


kliknout a zobrazit celý článek.....
29.10.2022,08:40


Bohové a my, 4. část

Kapitola 1: Období lidstva

V dějepise se žáci učí, že historický vývoj lidstva spěje od primitivních počátků k pokročilému růstu. Od prvobytně pospolné společnosti po vyspělou tržní (v minulém režimu tvrdili komunistickou) demokratickou společnost. Tvrdí se nám, že se lidstvo neustále vyvíjí k lepšímu společenskému uspořádání. Lidé díky tomuto pozitivnímu rozvoji dosahují větší výšky, delšího věku, většího individuálního bohatství a rozsáhlejších svobod.

Existuje několik indicií i důkazů, které naznačují, že tomu tak není, a tato výuka je lživá. Za první důkaz si můžeme vzít samotná tvrzení našich předků, která se dokázala dochovat, i přes informační temno posledních dvou tisíc let, v písemné podobě do dnešních časů. Jako druhou indicii, nebo možná i pomocný důkaz, si můžeme vzít nálezy koster lidí z „pravěku“, kterým nejsou nalézány nemoci a mají zdravý chrup. Soudí se o nich, že tito lidé zemřeli „v mladém věku“, protože stav jejich koster neodpovídá dle našeho soudu věku vyššímu. Jak si vysvětlit zdravý chrup a absenci nemocí, když v dnešní době osmnáctiletí lidé mají běžně prokažené zuby, trpí alergiemi, astmaty, absolvovali spoustu chřipek a angín, to nikdo sdělit nedokáže.

Někteří odborníci tvrdí, že lidstvo postupně, i přes dosažený vědeckotechnický pokrok, vytrvale degeneruje. A to jak po stránce fyzické schránky – těla, tak po stránce rozumové – intelektu.

Nedávno jsem četl informaci, že se archeologové divili při nálezu kostry keltské ženy se zkaženými zuby. Prý to bylo naprosto neobvyklé, protože Keltové mívali zuby zdravé. To se o současném člověku říci ve všeobecné rovině rozhodně nedá.
zdroj: Původní zdroj o prokažených zubech keltské ženy jsem nenašel, ale našel jsem článek, kde se konstatuje o jiném hrobě, že „zuby keltské ženy jsou ve velmi dobrém stavu“:


kliknout a zobrazit celý článek.....
06.11.2022,13:13


Bohové a my, 5. část

Vidění současné západní „atlantické“ vědy

Nejprve si řekneme, jak se na historii lidstva dívá současná západní "atlantická" věda:

PRAVĚK
Za pravěk se považuje doba trvající více jak 3 miliony let přibližně do roku 4500 př. n. l. Tato doba je označována za období, kdy lidstvo údajně neznalo písmo, a proto se o této době nic údajně písemného nedochovalo. Je to poměrně široké rozmezí „temnoty“. Temného období, o kterém nemáme základní informace. A je skutečně otázkou, pokud se najde nějaký nález s vysokou informační hodnotou, zda je správně časově zařazen a významově interpretován a zda se neválí někde ve sklepě jako nezařazený nález a nečeká na svou eliminaci vlivem nějaké „společenské revoluce“ nebo katastrofické události. Za takových okolností může temnota tohoto velmi dlouhého věku zůstat pro současného člověka temnou navždy.

STAROVĚK
Za starověk se pokládá období cca od roku 4500 př. n. l. do 7. století n. l. Má to být období vzniku a rozvoje prvních civilizací a šíření písma. Zde je vhodné položit otázku, co se přihodilo natolik zásadního, že zrovinka kolem roku 4500 př. n. l. začal postupný rozvoj člověka. Přičemž předtím se člověk 3 MILIONY let podle vědců nijak zásadně nerozvíjel.

STŘEDOVĚK
Středověk se nám podle vědátorů opět trochu zkrátil a zahrnuje období od 7. do 15. století n. l. Tedy necelou tisícovku let. Inu, čím víc informací současní dějepisci mají, tím více mohou rozlišovat. Najednou jedno období člověka střídá druhé. A to čím dál tím rychleji. Není to nevědecké, soudruhu vědče? Ale kdež, to je přece současná věda!

NOVOVĚK
Za novověk se pokládá období od 15. století n. l. až do současnosti. Lze předpokládat, že bude trvat kratší dobu než-li středověk. Potom by to bylo zcela v souladu s vědeckým výkladem :-). A pokud by vývoj lidstva v tomto duchu pokračoval dál, určitě by si vymyslelo něco jako VESMÍRNÝ VĚK, kdy se může stát impulsem pro počátek nového věku lidstva založení kolonie na Měsíci nebo Marsu. Ovšem k tomuto věku s největší pravděpodobností nedojde, a pokud ano, tak jen dle mého skromného názoru nakrátko.

Starořecký náhled na období lidstva

Staří Řekové se na rozdíl od současných vědců dívají na lidskou historii více...


kliknout a zobrazit celý článek.....
19.11.2022,11:12



Celkem nalezeno položek: 5.
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v