Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:554699
Tento rok:2905
Měsíc:2905
Včera:166
Dnes:102
Online:4
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Náhradníci
Náhradníci

Akční / Sci-Fi / Thriller
USA, 2009, 88 min

Režie: Jonathan Mostow
Hrají: Bruce Willis, Rosamund Pike, Radha Mitchell, Ving Rhames, Valerie Azlynn, James Cromwell, Boris Kodjoe, Michael Cudlitz, Jack Noseworthy, Helena Mattsson, Ned Vaughn, Jordan Belfi, Devin Ratray, Jennifer Alden, Victor Webster, Dan Marshall, Robert Masiello

Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí vlastních domovů přes robotické náhradníky - sexy, fyzicky perfektní mechanické zástupce sebe sama. Vznikl ideální svět, kde neexistuje zločin, bolest, strach a následky. Stačí se jen pohodlně položit na lehátko, připevnit si čidla na tělo a vstoupit do svého NÁHRADNÍKA.Náhradníci chodí do zaměstnání, nakupují, sportují, milují se, dopřávají si pocitových prožitků skrze nové formy drog a stimulátorů.

Když tuto utopii po letech přeruší první vražda, agent FBI Greer (BRUCE WILLIS) objeví rozsáhlé spiknutí za fenoménem náhradníků. Dojde ke zrušení svého vlastního náhradníka, a proto začne vyšetřovat případ sám, bez náhradníka a riskuje svůj život, aby odkryl pravdu.Námět náhradníků poprvé vymyslel polský spisovatel Stanislav Lem, který ve své kníze Mír na Zemi nechal hlavního hrdinu v náhradníkovi - Telematovi - zkoumat náš satelit - Měsíc, kde pozemské mocnosti prováděly vojenské nekalé rejdy. V Avataru se téma náhradníka - byť biologického - objevilo také, opět použité jako ústřední motiv celého filmu. Musím přiznat, že Náhradníci s Brucem Willisem mě bavili na druhém místě za dílem právě Stanislava Lema. Avatar je až na tom třetím . Film jsem si užíval, dějová zápletka poskytuje dostatečně prostoru pro vlastní fantazii, kdy si může divák sám představit, co všechno by to ještě znamenalo, nechat za sebe všechno dělat náhradníkem. Tak trochu nechápu nízké hodnocení na CSFD.cz (59 %), protože film Náhradníci má rozhodně větší potenciál. Ano, neobsahuje 3D grafické zpracování a nutí diváka si hodně věcí představit.Bruce Willis se nám tak od začátku filmu představí jako divnej usmívající se a snad i sjetej týpek s nahoněnou blond patkou, dokud nepochopíme, že se jedná o náhradníka. Jakmile na scénu přijde opravdovej Bruce Willis, drsnej, vousatej, s klasickými hláškami, rozpoutá se na filmovém plátně pravé akční peklo.

Hodnocení: 8/10
--jun--
29.06.2013,06:15
Počet čtenářů: 0název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v