Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:569519
Tento rok:17725
počítadlo ALAWARE.CZ


Díl 23.: Týden na tragických českomoravských silnicích speciál o kuželkách

To si takhle jeden všední den jedu Kroměříží (3. srpen 23), když najednou všude kuželky. Já nevím, co to jako je? Někdo s námi hraje nějakou hru? Ne. To jen silničáři se rozhodli, že budou obnovovat značení. Celý všední den krompl v obležení kuželek.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.06.2024,06:43Christopher Dunn: Elektrárna v Gíze

Je to druhá kniha, kterou jsem četl od Christophera Dunna. Autor je uznávaný odborník na výrobní technologie, který podrobně prozkoumal Velkou pyramidu a došel k závěru, že pyramida rozhodně nebyla postavena primitivními nástroji, ale naopak nástroji vyžadujícími ke své práci zdroj energie. Bruska, jádrová vrtačka, ultrazvuková vrtačka, kotoučová pila. A další nástroje, které neznáme, neboť ještě nebyly vynalezeny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.06.2024,20:42


Immanuel Velikovsky: Ztráta paměti lidstva

Na tuto knihu jsem se těšil. Immanuel Velikovsky je známá postava z USA, je to vědec, který byl na dlouhá léta vyloučen z akademické obce. Ve 20. letech 20. století spolupracoval s Albertem Einsteinem na tvorbě učebnic pro pozdější Hebrejskou univerzitu v Jeruzalémě.

Tato kniha, jestli jsem dobře vyrozuměl, vyšla po smrti autora. Byla to jedna z jeho posledních prací. Autor v ní shrnuje svou teorii "katastrof" v solárním systému, která utvářela nedávnou historii lidské civilizace. Zároveň využívá vlastní zkušenosti psychologa a psychoanalytika, aby odhalil, že my - lidé - nosíme v sobě trauma na obrovské katastrofy, které se staly na této planetě.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.05.2024,17:33


Hans-Joachim Zillmer: Země versus katastrofy

Známý německý autor ve svém díle vysvětluje, jak naši planetu i lidskou historii formují katastrofy a náhlé přírodní klimatické změny. Díky preciznímu výkladu si lze udělat obrázek o tom, co lidstvo sužovalo posledních deset tisíc let. Meteority, záplavy, sopky, sesuvy půdy, poklesy pevniny, zánik i vznik ostrovů. Zillmer cituje z dobových pramenů a neváhá na podporu svých teorií používat jak svá zjištění, tak zjištění oficiální vědy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.05.2024,17:23


Johannes von Buttlar: Záhadná planeta

Knihu autor napsal nejspíš kolem roku 1991. V Česku vyšla r. 1998. I když je kniha stará, obsahuje informace, které jsou stále platné. Autor nezapírá, že prosazuje stejnou víru, jakou měli Sumerové - totiž, že lidstvo bylo stvořeno mimozemskou civilizací Anunnaků. Narozdíl od Sitchina prosazuje teorii, že naše kořeny nejsou na planetě Nibiru, ale Phaetonu (Faetonu), jež existovala mezi Marsem a Jupiterem. Tvrdí, že tato planeta byla zničena svými obyvateli, kteří se přestěhovali na Mars a na Zemi.
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.04.2024,21:21


OpenSuse Linux Konzole: Spuštění příkazu v konzoli přes odkaz na ploše

Jak spustit nějaký konzolový program pouhým kliknutím na odkaz na ploše - tj. na klasickou ikonu zástupce programu? Zde je postup:
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.03.2024,18:01


J. Douglas Kenyon: Zakázané kapitoly z historie

Kniha od J. Douglase Kenyona se skládá z šesti tématických částí. Každá část je složena z kapitol různých autorů. Jestli dobře počítám, tak ze 40ti kapitol je Douglas Kenyon autorem pouze dvou. To je docela zanedbatelné, že? :-) Nicméně, kniha má z mého pohledu kvalitní obsah do 172 strany z celkových 267 stran. Říkal jsem si, knihu jsem si přečetl a nechám si ji? Odpověď zní ano. Protože hlavní přínos knihy tkví v tom, že popisuje příběh, který nemusí být příliš známý, a to, že v Americe s největší pravděpodobností byli před Kolumbem templářští rytíři.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.02.2024,17:37


Díl 22.: Týden na tragických českomoravských silnicích

Čím začít? Tak třeba snímkem, který bych pojmenoval jako "nevhodné a neohleduplné opouštění vozu". Já třeba, když parkuji podélně, tak předtím, než otevřu dveře, tak se podívám do zpětného zrcátka, jestli někdo nejede a případně je znovu přivřu a počkám, až je "vzduch čistý". Teprve potom se odvážím otevřít dveře dokořán a vylézt. Ne takto tento člověk:
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.01.2024,20:48


Repasujeme staré věci: Digitální budík Conrad Electronic KW-9047

Digitální budík Conrad Electronic KW-9047 jsem koupil kdysi dávno někdy kolem roku 2004/2005, tj. sloužil mi celých 18-19 roků. Je to budík, který vůbec nepotřebuje měnit baterie, funguje na solární napájení. Alespoň takto to bylo psáno v manuálu a byla to pravda. Po těch xx letech přestal fungovat. Co s ním, vyhodit?
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.01.2024,10:49


Publius Ovidius Naso: Proměny

Knihu Proměny jsem také poměrně dlouho opomíjel. Nicneříkající název mi nepřipadal dostatečně lákavý, abych si obsáhlé dílo prostudoval. Nakonec jsem si pořídil Proměny v českém překladu od Ferdinanda Stieblitze. Část díla jsem prostudoval podrobně, zbylé části, se kterými jsem seznámen z jiných, přesnějších zdrojů (např. Diktysovy Zápisky o válce trojské), jsem prošel letmo.

Hned v Knize první mě zaujal popis planety Země, cituji: "i země má patero pásů. V prostředním z nich jest vedro, i nelze ho obývat lidem; ve dvou vysoký sníh; dvě umístil v obojích středu, smísil tu s chladem žár a dal jim teplotu mírnou."

To je popis, který jasně naznačuje vynikající znalosti starých Římanů. Nejspíš daný částečně mořeplavbou a částečně studiem již v té době (před naším letopočtem) starých cestopisů a map. Tento popis naznačuje, že Římané museli mít povědomí o subarktickém až polárním pásu, což je naprosto úžasné a to s vědomím severní a jižní polokoule!

O těch studených krajích Římané museli vědět víc, protože Ovidius dále zmiňuje, cituji "až v Skythii, v půlnoční kraje Boreás mrazný vpadl, a země protějších končin smáčí věčnými mraky a deštěm vodnatý Auster."
kliknout a zobrazit celý článek.....
31.12.2023,20:46


Recenze: Mikroskop Omegon Microstar

Napřed jsem si říkal, že je to nesmysl, kupovat mikroskop. Dlouho jsem s tou myšlenkou na nákup mikroskopu laškoval, až jsem dospěl k závěru, že je to vhodný vánoční dárek pro 11ti letou dceru, která se právě ve škole mikroskopii učí. A tady se propojí zájem dcery se zájmem otce, který má také nějaké věci k řešení. Vzhledem k tomu, že několik let kultivuji kvasinky pro kynutí chlebového, vekového, mazancového, koláčového těsta, zcela určitě bude na místě, když s pomocí mikroskopu kultivaci vylepším a pochopím, jak kvasinky fungují, co je pro ně nejlepší. Na toto téma bych rád na tomto webu Blogovnik.cz připravil seriál. Také mě napadla taková hříšná myšlenka - vydat se po stopách Flemminga, objevitele antibiotik. A proč? No ono je to úplně stejné jako u kvásku pro chleba. Bylo tady období v kovidu, kdy jsem nemohl sehnat droždí, Systém mě nechal totálně v rejži, obcházel jsem obchody (samozřejmě až po důchodcích, kteří měli přede mnou "otročícím indiánem", přednost, a nakonec jsme se stejně sešli v jedné cimře v nemocnici na kyslíku...). Po mnoha pokusech jsem si vykultivoval vlastní kvalitní kvásek, s jehož pomocí je těsto vykynuto za 3 hodiny. Takže jen asi 3x pomaleji než s komerčním droždím, to ujde... A nyní se píše, že jsou nedostatková antibiotika. Říkám si, když to dokázal Flemming s horším vybavením a s méně informacemi, tak šance vykultivovat antibiotické kultury plísní např. z pomeranče, jsou jistě nemalé. Tak uvidíme, Systéme, kdo na koho opět vyzraje.
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.12.2023,09:51


Přehrávání písniček a videí v linux konzoli přes program MPlayer

Doteď jsem pro přehrávání hudby a videí používal aplikaci VLC media player. Tento program původně jako akademický projekt pochází z dílny francouzských programátorů. Jádro je naprogramováno v programovacím jazyku C, GUI (grafické rozhraní) v C++ (Qt), Objective-C, Swift, Java. Donedávna mi fungoval poměrně uspokojivě, než začal padat. Po jeho upgrade byl s VLC ámen a nadále fungoval jen příkazově v konzoli bez plnohodnotného GUI. A i tak vykazoval zvláštní vlastnost, kdy po uzavření "křížkem") se nechtěl uzavřít plně a neustále váznul na pozadí, než jsem jej ukončil příkazem kill -9 CISLOPROCESU. Problémy VLC přikládám tomu, že GUI je směsicí různých programovacích jazyků. Jelikož jsem neupgradoval Linux řadu měsíců, nejspíš se po upgrade čistě jen VLC rozjely verze knihoven a s programem je konec.
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.12.2023,08:29


Kronika Slovanů, Helmond z Bosau

S velkou slávou jsem po roce občasné četby dostudoval Kroniku Slovanů od Helmonda z Bosau. O co jde? Autorem je saský kněz Helmond, který žil ve 12. století, nejspíš v letech 1120 - 1177 n. l. v Bosau na území dnešního německého Šlesvicka-Holštýnska. Komentovat tuto knihu je pro mě mimořádně obtížné... A ke konci četby knihy jsem byl poněkud rozrušen a ve stresu. Obsáhlou předmluvu k dílu napsal český současný profesor, doktor, kandidát věd Jan Klápště, který v podstatě varuje před nesprávným výkladem díla, abychom se nesnažili jej chápat jako zprávu o vyhubení Slovanů, ale cituji - máme toto dílo chápat jako "poměrně složitou výpověď o dějinné křižovatce, na níž farář v Bosau žil." Dále pan Klápště uvádí, že k odhalení smyslu kroniky má vést zacházení s kronikou jako s celkovou prací, nikoli s jejími částmi. Přitom překlad za první republiky z rukou Pavla Papáčka z r. 1925 byl přímo nazván názvem Vyhubení Slovanů pobaltských. Jak to tedy chápat, jak to chápu já?
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.12.2023,19:51


Bohové starých Slovanů, Peter Weleslaw Kuzmišín

Kniha od slovenského spisovatele Petera Weleslawa Kuzmišína Bohové starých Slovanů na mě udělala velký dojem. Určitou indicii o kvalitě této knihy dává seznam bibliografie. Sám autor přiznává, že na knize pracoval TŘI roky. V dnešní uspěchané době, kdy se musejí rychle sekat "děngy", je to významné úsilí. Pokud si vzpomínáte na Staré řecké báje a pověsti od Petišky, tak tato kniha by se možná měla jmenovat Staré slovanské báje a pověsti od Kuzmišína. Je prostě perfektní. Je to jedna z mála nových knih, která čtenáře seznamuje se slovanskou mytologií. A jak sám autor uvádí, jak je možné, že velmi dobře známe řeckou nebo římskou mytologii a neznáme slovanskou? Co se, sakra, děje? Kdo nám mlží naši historii a tradice???
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.12.2023,10:58


Linux: Znak svislé čáry |

Znak svislé čáry na Linuxu "|" napíšeme takto: AltGr + W (otestováno na OpenSuse).
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.11.2023,18:05


Darwinův omyl, Hans-Joachim Zillmer

Zillmerovy knihy se mi dostaly do rukou cca před třemi lety. Je to důstojný pokračovatel odvážných badatelů jako jsou Erich von Däniken a Zecharia Sitchin. Dílo Darwinův omyl má podtitulek "Archeologické vykopávky dokazují: Lidé a dinosauři žili ve stejné době". A upřímně, po četbě nejen této knihy začínám pochybovat o dogmatech, kterými nás ve škole krmili. V USA to došlo tak daleko, že se ve školní výuce připouští nejen darwinistická, ale také teorie "stvoření". A když to skutečně vezmeme kolem a kolem, dává teorie "stvoření" větší smysl.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.11.2023,20:19


Pozorování UFO 28.10.2023

Dne 28.10.2023, v 18:03 hodin jsme směrem na Holešov pozorovali rudě zářící objekt, který se pohyboval velmi rychle, zdánlivě rychleji než klasické dopravní nebo tryskové letadlo a z našeho pohledu opisoval kruhovou vertikální trajektorii, kdy stoupal poměrně rychle do výšky a potom zase klesal, prováděl výrazné změny dráhy nahoru i dolu, což není obvyklé ani u dronů. Pořídil jsem fotoaparátem dcerky několik fotografií. Nic lepšího jsem v tu chvíli neměl po ruce.
kliknout a zobrazit celý článek.....
28.10.2023,18:14


Východ Měsíce 28.10.2023

Kompaktem Canon Ixus jsem vyfotil tento nádherný východ obrovského Měsíce.
kliknout a zobrazit celý článek.....
28.10.2023,17:44


Vtip dne: Microsoft Outlook

Vtipná hláška lehce pomateného programu Microsoft Outlook, pracovat s tímto programem je pro mě osobně holé utrpení:
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.10.2023,20:30


Díl 21.: Týden na tragických českomoravských silnicích, autobusy, voda a kuřáci

Po několika měsících opět článeček o českostánských tragických silnicích. Jak jsem psal minule, fotografií mám opravdu spoustu, ale není čas to zpracovat. Na svém voze používám autokameru vpředu i vzadu a to s nezávislým v podstatě solárním napájením, takže se mi materiálů shromažďuje velké množství. V některém speciálu si vysvětlíme, jak lze provozovat autokameru vpředu i vzadu, aniž by si člověk lámal hlavu, jestli to vypínat, když jde nakoupit a kolem auta se mu ochometá partička divnejch čechystánskejch týpků.
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.09.2023,09:16


UFO: demaskováno, část 1.

Občas monitoruji noční "provoz" kamerou NAVITEL R200NV. Je to kamera, která je primárně určena pro automobily. NV znamená Night Vision a výrobce (nejspíš ruský - viz url adresa ve zdroji pod článkem) uvádí, že výsledkem by měl být kvalitní a detailní obraz a to i při slabém osvětlení. S kamerou jako takovou jsem velmi spokojen, ale obraz by mohl být trochu lepší. Kamera je levná a dostupná na dobře zásobeném českém trhu.

Tuto noc (konkrétně ráno 9.8.23 v 1:00) jsem zachytil nezvyklé UFO. Objekt, který jsem zpočátku nemohl identifikovat a vypadá jako poměrně sofistikovaná raketa s tryskami.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.08.2023,09:04


Upgrade serveru Blogovníku

Prakticky celý měsíc červenec 2023 byl prováděn upgrade serveru, na kterém běží Blogovník. Jednalo se o změnu operačního systému z verze OpenSuse 13.2 na vyšší Linux, z 32bitů na 64bitů. A s takovou změnou se pochopitelně - jak jinak - mění úplně všechno. Verze PHP skočila z pětky na osmičku, což znamenalo mnohočetné úpravy kódu, ve kterém je tento web napsán.

V tuto chvíli máme 99,9 % úprav za sebou. Všechno běží naprosto luxusně, Blogovník se načítá rychleji než-li na starém systému. Spolu s upgradem PHP jsme řešili také upgrade FTP a dalších serverových služeb. Několikatýdenní zkušební období máme za sebou a zatím se zdá, že si všechno sedlo tak, jak má.


kliknout a zobrazit celý článek.....
07.08.2023,20:51


Díl 20.: Týden na tragických českomoravských silnicích, UFO a ucpávka

Události se nám nějak hromadí. Čím to asi je, že by tím horkem? Nashromáždilo se mi významné množství materiálu z cest, takže rozhodně se můžeme těšit na další díly. Nedávno jsem takhle vyrazil a přede mnou zatáčka. Na tom by nebylo nic divného, ale před začátkem zatáčky bylo UFO. Neidentifikovatelný blikající objekt. Možná i létající, na tu dálku to nebylo poznat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.07.2023,18:36


Díl 19.: Týden na tragických českomoravských silnicích, návrat toxického jezdce

Naposledy jsem toxického jezdce potkal v březnu 2023. Smrad za ním se táhnul na kilometry. Od té doby jsem měl buď štěstí nebo se mu smradlostroj posral. Dnes mi štěstí došlo. Už jsem téměř zapomněl, že toxický jezdec existuje, když vidím obrovský oblak. Říkám si, to nemůže být přece on. Byl to on. Okamžitě jsem začal vypínat ventilátor, zavřel jsem okénka, přepnul jsem proud vzduchu na vnitřní a modlil se, aby se mi do kabiny ten šílený smrad, který nikomu kromě mě v čechystánu nevadí, nedostal. Podařilo se.

Nicméně, jako úvodní obrázek máme jakési lidičky - ne to nejsou igráčci nebo zombíci, to jsou opravdoví lidé. Kteří jako zbavení všech smyslů skáčou pod kola poměrně pěkného BéEmWé. Řidič toho vozu musel být génius a má můj obdiv, jak vysvětlím v dalším textu.


kliknout a zobrazit celý článek.....
29.06.2023,19:41


  BONUSOVÝ OBSAH   
Pád Tróje, doba temna, vpád Dórů, jaká byla posloupnost událostí?

Po důkladném přezkumu jsem došel k zajímavému závěru, v jaké posloupnosti se udály veškeré události před a po pádu Tróji. Tímto článkem navazuji na článek předchozí Tajemná Frygie, jak souvisí s Trójou? Kde udělali historici chybu?

Trojské válce předcházela nepříjemná událost. Řekové se rozhodli, že se vydají na výpravu do Kolchidy pro Zlaté rouno. Výpravu vedl Iáson a měl s sebou mnoho soudruhů - mladých řeckých pirátů. Jedním z nich byl i legendární Hérakles. Tehdy bylo dobrým řeckým zvykem se vydávat na pirátské nájezdy, což ostatně potvrzuje ve svých Dějinách samotný Hérodotos i ve svých spisech Diktys Krétský a Darés Fryžský. Pro Řeky to byla vítaná příležitost, jak dokázat "že jsou muži" a zároveň zásobit své území lupem - poklady, ženami a otroky. Možná také jídlem a různými produkty - vzácnými oleji, keramikou, ozdobami a samozřejmě zbraněmi. Není vyloučeno, že v té době trpěla řecká země klimatickými změnami - suchem a neúrodou v důsledku hrozícího pádu komety Encke-Oljato (což je moje pracovní hypotéza). To mohlo donutit Řeky k loupeživým výpadům na okolní země podél břehů Středozemního, Egejského a Černého moře. A to mohl být také důvod, proč Řekové vyrazili rabovat do Kolchidy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.06.2023,18:44


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 123 článků.
1  2  3  4  5  
BLOGOVINY
17.12.2023,09:39
Čína dokončila vývoj elektromagnetického děla, čímž v této oblasti technologicky překonala atlantický Západ alias Atlantiďany......
17.12.2023,09:36
Dle Novinky.cz pravděpodobně skončí sklárna v Květné. Sklárna vznikla v r. 1794, přežila habsburky, první světovou, druhou světovou válku, fašisty, komunisty i divoká devadesátá léta. Poslední záchranou firmy může být úvěr od banky.... 82 zaměstnanců dostalo výpověď......
17.12.2023,09:32
Dle Seznamzpravy.cz údajně končí firma Gurmán Sedlnice, která vznikla v r. 1994. Majitel uvádí, že v Česku už podnikat nebude, dává najevo, že v českostátu není zdravé podnikatelské prostředí. Platby za energie vzrostly firmě o 160 %......
17.12.2023,09:28
Idnes.cz uvedl, že v letech 1945 - 1990 prodala belgická katolická církev 30 000 dětí, které odebrala matkám a prodala je do nových rodin. Jedno dítě se prodávalo za 10 000 belgických franků. Cituji: "Biskupové se ohrazují, že finance byly použity na životní náklady či lékařské prohlídky.".....
11.12.2023,13:07
Novinky.cz uvedly, že ruské torpédoborce zakotvily v přístavu hlavního města Filipín - Manily. Filipíny s Ruskem udržují přátelství. Začátkem prosince 2023 ruské lodě kotvily v komunistickém Vietnamu, který je také přítelem Ruska......
11.12.2023,13:03
Novinky.cz uvedly, že francouzské vydavavatelství Editis, konkrétně dceřinná společnost Interforum, čelí protestům zaměstnanců. Tuto společnost tento rok převzala společnost CMI českého miliardáře Křetínského......
09.12.2023,15:06
Novinky.cz uvedly, že mnohá ruská města místo oslav Nového roku pošlou peníze ruské armádě, aby bylo dosaženo vítězství nad Západem. Toto chování připomíná SSSR za druhé světové války, kdy celá země pracovala na vítězství nad Hitlerem a veškeré oslavy byly odloženy na období po válce......
06.12.2023,19:21
Vídeňský Hofburg byl 6.12.2023 zaplaven vodou z vodovodního řadu. Voda zalila nádvoří palácového komplexu, nádvoří Schweizer Hof a částečně náměstí Heldenplatz.Vody vyteklo ohromné množství. Hofburg byl kdysi sídlem habsburského panovníka......
04.12.2023,19:30
Cituji ministra: "Celý západ prochází krizí, kterou bych nazval sociálně ekonomickou...".....
04.12.2023,18:47
Idnes.cz uvedl, že studentky si musí sundávat "kosticové" podprsenky, protože tyto na bezpečnostním skenovacím rámu způsobují falešné poplachy. Cílem univerzity je, že studenti nesmí pronést žádnou elektroniku, aby nemohli "u zkoušek podvádět". Studenti mají problémy s brýlemi. Také brýle spouští falešné poplachy. Veškeré kovové předměty musí uschovat do uzamykatelné skříňky, tedy nejspíš i včetně těch podprsenek. Univerzita navíc prý vyhlásila, že kdo pípne na rámu dvakrát, nebude k testům puštěn......
03.12.2023,10:51
Archeologové objevili dosud neznámý starověký jazyk Kalašmanů, kteří žili na severozápadě Chetitské říše. Jazyk byl zaznamenán na hliněné tabulce za pomocí klínového písma. Chetitská říše totiž zaznamenávala jazyk a kulturní zvyklosti menšin (Luvijci, Palajci, Chattijci, Churrité), které obývaly toto území......
03.12.2023,10:47
V neděli dne 3.12.2023 před 6. hodinou ranní se v České Třebové srazily dva nákladní vlaky. Dva lidé jsou zranění, vykolejeno a zdemolováno je šest vozů......
29.11.2023,18:35
Novinky.cz uvedly, že český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela usiluje o výjimku na dovoz oceli z Ruska. Cituji: "Český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela v pondělí uvedl, že věří, že ČR získá výjimku na dovoz ruské oceli.".....
27.11.2023,18:09
U Račiněvsi na Podřipsku byla nalezena mohyla dlouhá 120 m. Lokalita je zhruba na půl cesty mezi Prahou a Ústí nad Labem - nedaleko Říp, přesněji cca pouhé 3 kilometry na západ od Řípu. Celá ta lokalita je tam poměrně zvláštní s velice zajímavými krajinnými markanty. 120 m dlouhá mohyla dokonce s pohřební komorou 5,5 x 2 metry je naprostý unikát. Mohyla je stará 4 - 6 tisíc let (!) a rozhodně nijak nesouvisí s věhlasným azylantem (a v Charvátech zločincem) praotcem Čechem......
27.11.2023,07:09
Dle zprávy Novinky.cz jsou Poláci v šoku nad tím, jak vysoké ceny za potraviny v Čechystánu jsou. Novináři z polského serveru Fakt.pl provedli kontrolní nákupy a nestačili se divit. Za stejný nákup nechali v Čechystánu o 70 % víc peněz než v Polsku. A to je tedy nářez......
26.11.2023,18:22
Ministryně obrany ČR Černochová prohlásila, že už materiálu pro pomoc Ukrajině mnoho nezbývá. Toto prohlášení uvedla v České televizi 26.11.2023. Přitom ukrajinský zástupce a bývalý velvyslanec Ukrajiny Perebyjnis právě v těchto dnech žádá o zvýšenou pomoc, cituji "všechny zbraně, které Ukrajina potřebuje". Skutečně je obtížné pochopit, proč najednou ministryně Černochová odpírá veškerou účinnou pomoc spřátelené a osudem zkoušené zemi. Snad zasáhne a situaci zachrání prezidente Pavel, který před devíti lety v r. 2014 jako náčelník generálního štábu ČR nabízel, že by čeští vojáci mohli být "na hrotu kopí"......
22.11.2023,18:47
Portál Dotyk.cz přinesl informaci, že v některých směrech byl život středověkého nevolníka lepší než život českého zaměstnance. Někdy v 8. a 9. století začali v Evropě ztrácet rolníci své dosavadní svobody a měnili se v nevolníky, kteří musel pracovat na svého pána. Poddaný většinou odváděl jednu třetinu toho, co vypěstoval, svému pánu. Platila se také daň státu a rovněž se odváděl desátek církvi. Na panském poli museli nevolníci odpracovat 18 až 24 dní ročně. V porovnáni se dnešním pracovníkem měl tehdejší nevolník více volného času. Po žních dostal od svého pána 8 týdnů volna. Nemusel robotovat v neděli a o církevních svátků. Dokonce si mohl při práci dát šlofíka a častěji odpočívat, třeba i po svačince a obědě......
22.11.2023,18:45
Náčelník štábu české armády Řehka prohlásil, že česká armáda se připravuje na válku s protivníkem, který disponuje jadernými zbraněmi......
06.11.2023,16:35
Novinky.cz uvedly, že předseda Fiala dokázal prakticky porovnat ceny vybraných potravin v Německu a Česku a zjistil, že v Německu jsou ceny potravin nižší než v Česku. Jako bonus zjistil, že některé potraviny jsou v Německu nejen levnější, ale mají i vyšší hmotnost - tj. obsahují větší množství. Proč to tak je, Fiala nezjistil, ale slíbil, že se na to zkusí zeptat......
04.11.2023,10:40
Ministerstvo vnitra (Vít Rakušan, politická strana STAN) hodlá náborovat zaměstnance z Filipín v počtu 10 300 Filipínců ročně. Z článku na novinkách není patrné, proč náboruje právě ministerstvo vnitra, zda chce posílit ochablé řady policistů nebo bachařů......
04.11.2023,05:34
Nový sekretář generálního ředitelství České televize Igor Němec (bývalý pražský primátor) dle sdělení média Seznamzpravy.cz prohlásil, že Česko není právní stát.

Cituji:
„Nikdo z nás tady není právník, ale myslím si, že nepotřebuju pět vysokých škol, abych na otázku, jestli je u nás právní stát, uměl odpovědět. Odpověď zní jasně: Není,“ uvedl Igor Němec.
.....
04.11.2023,05:25
Dne 3. listopadu 2023 udělil alžírský parlament stoprocentním souhlasným hlasováním alžírskému prezidentu Abdalovi Madžídovi pravomoc vstoupit do konfliktu mezi Izraelem a Palestinou - a to na straně Palestiny proti Izraeli. Alžírská armáda je střední velikosti a poměrně efektivně vyzbrojená. Má 130 000 vojáků v aktivní službě a 150 000 vojáků v záloze. Dle dat z r. 2020 má víc jak 1460 tanků, 1100 dělostřeleckých systémů, 530 protivzdušných systémů, 110 bojových letounů, 40 bitevních vrtulníků, 6 ponorek, 8 velkých hladinových lodí a tisíce kusů další bojové techniky......
02.11.2023,16:45
Dle Idnes.cz se z vynesení rozsudku soudem nad politikem Fujim (politická strana HOP09) dostala na veřejnost jména tří poškozených pradlen, což se nemělo stát.

Zákon zakazuje zveřejňování jmen svým vřelým objetím. No, v Čechystánu se zjevně nic neutají...

.....
02.11.2023,10:39
Novinky.cz uvedly informaci, že brněnským městským soudem byl odsouzen policejní kapitán M. V. k trestu odnětí svobody 4 roky nepodmíněně za zneužití pravomoci úřední osoby, legalizaci výnosů z trestné činnosti, nadržování, zpronevěru a neoprávněný přístup k počítačovému systému. Policejní kapitán se totiž spolčil se zloději automobilů......
01.11.2023,18:47
Česko se rozhodlo poctivě a důkladně pokračovat v namátkových kontrolách na hranicích se Slovenskem a to tak, že prodloužilo termín kontrol o 20 dnů do 22. listopadu 2023.

A pozor ministr vnitra Rak-ušan prohlásil:
Dokud nebude fungovat skutečně účinná ochrana vnější hranice EU, budeme muset dopady nelegální migrace řešit na vnitřní hranicích schengenského prostoru.

Podle tohoto prohlášení tedy EU dostatečně nechrání svou vnější hranici a tudíž lze z toho vyvodit, že v EU není bezpečno, protože sem může nelegálně přicestovat kde kdo a pronést kde co......
29.10.2023,07:05
Prezident Pavel prohlásil, že Česko má na to, aby ve světě hrálo první ligu......
29.10.2023,07:03
Ministryně obrany ČR Černochová požaduje, aby Česko vystoupilo z OSN. Prohlásila, cituji: Stydím se za OSN. Dle mého názoru nemá ČR v organizaci, která fandí teroristům a nerespektuje základní právo na sebeobranu, co pohledávat. Vystupme.".....
28.10.2023,17:01
Tři miliony lidí žijí v Česku na hranici chudoby. Víc jak 660 tisíc lidí má exekuci majetku. V Čechystánu probíhá více jak čtyři miliony exekučních řízení......
28.10.2023,16:59
Prezident Pavel nechtěně praštil dne 28.10.2023 při ceremoniálu vojáka vlajkou do hlavy. Z videa na www.novinky.cz nebylo patrné, že by se vojákovi omluvil. Dělal, jakoby nic a pokračoval v ceremoniálu......
28.10.2023,16:56
Prezidente Pavel jmenoval dne 28.10.2023 16 nových generálů......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v