Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:598728
Tento rok:46934
Měsíc:4093
Včera:53
Dnes:155
Online:7
počítadlo ALAWARE.CZ

Jak se žije v Česku: Z jako ZASTÁVKA

Snad jen v Česku mají kraje tolik peněz, že nevědí, kam s nimi. Kupříkladu Zlínský kraj si vymyslel speciální značení autobusových zastávek. To si takhle jedu Zlínským krajem a čumím. Zatímco například v Přerově je značení zastávek takové, jaké zná většina řidičů v Česku:
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.09.2021,17:16


www.AutomobiloveDily24.cz

Jak se žije v Česku: Zoufalí obyvatelé Chropyně obnovili přechod pro chodce!

V červenci roku 2021 došlo k opravě vozovky v Chropyni, v ulici Komenského. Vyskytovaly se názory, že oprava vozovky nebyla potřebná, protože silnice byla v dobrém stavu. V obci Chropyně jsou jiné silniční úseky, které by opravu potřebovaly, třeba silnice před místním nádražím, která je stále tvořena z tzv. kočičích hlav.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.09.2021,16:22


Reformy v Česku: Poplatek za obytný metr zvýší životní úroveň v obci!

Novinky.cz uvádějí, že některé obce zavádějí poplatek za obytný metr nebo-li poplatek za zhodnocení pozemku. Klasické daně již nestačí, je potřeba zvýšit příjmy. Každý by si představoval, že obec postaví k pozemku silnici, přivede elektrický proud či vodu nebo vzduch. Ale to není tak snadné. Jsou to drahé položky a je potřeba platit. Poplatek je nejčastěji vybírán v rámci povolení novostavby. Lze vyvodit, že o chudé domkaře takové obce nejspíš nestojí, že? :-)
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.09.2021,08:32


Jak se žije v Česku: Léčba larvami je úspěšná!

Ranhojičky nemocnice od sv.Anny v Brně potvrdily veřejnosti, že levná léčba larvami bzučivky zelené je velmi úspěšná. Larvy jsou přikládány na rány pacientům, kteří musí vydržet, že se larvy v ráně hýbou. Jak samy optimisticky dodaly - STÁLE SE UČÍME!
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.09.2021,08:28


Jak se žije v Česku: Přerované usilovali o překonání rekordu v počtu kytaristů!

Tak jako minulý rok i letos /září r. 2021/ kulturní a mírumilovné město Přerov hodlalo pokořit rekord v počtu kytaristů u historických hradeb u řeky Bečvy. Jedna účastnice ujížděla na sešlost 20 kilometrů svým osobním bicyklem i s kytarou na zádech. Dosavadní rekord v počtu 143 kytaristů však nebyl překonán. Velká škoda, snad příště, že?
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.09.2021,08:16


Vtip dne: Jakou první zlatou medaili získalo Česko na olympijských hrách v Tokiu 2021?

Víte, jakou první zlatou medaili získalo Česko na olympijských hrách v Tokiu 2021?
Za největší počet nakažených sportovců. Best in Kovid 2021!
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.07.2021,16:01


Vtip dne: Kdo vyhraje olympijské hry v Tokiu 2021

Víte, kdo vyhraje olympijské hry v Tokiu 2021?
Ten, kdo zůstane až do konce negativní.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.07.2021,16:00


Mimozemštané a pozemšťané

Kdysi dávno jsem četl knihu Pozemšťané a mimozemšťané. Byl to soubor sci-fi povídek. Lidé se v novověku čím dál tím častěji ptají, zda mimozemšťané existují a zda létají na tuto planetu.

Když si vezmeme knižní i filmovou tvorbu, autoři se nejčastěji uchylují k těmto myšlenkovým scénářům, jak by to s mimozemšťany a pozemšťany mohlo být:


kliknout a zobrazit celý článek.....
13.06.2021,11:59


Jak zlikvidovat úschovnu nebo-li KWALLET?

Určitě jste si toho také všimli. To si člověk roky používá Linux s KDE rozhraním a najednou se mu tam začínají srát aplikace, o kterých uživatel neslyšel, neviděl, nepotřeboval. Jakési "Featured" (na to se podíváme někdy příště) a samozřejmě jakási "Úschovna".
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.05.2021,08:13


Odpojení disku TARGET IS BUSY

Občas se v Linuxu stane podobný případ jako v šílených Widlích. Ať děláme, co děláme, přimountovaný disk nejde odmountovat. Prostě si trčí a trčí. Všelijaké viditelné aplikace pozavíráme a nic. Stejně je zvláštní jak podobné bolístky mají oba systémy, že. Jako kdyby od sebe opisovali.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.05.2021,17:09


Mountovaný (připojený) externí disk, nastavení oprávnění

Pokud vytváříme a formátujeme nový oddíl na disku (např. na externím disku) pod rootem, je právo zápisu a spouštění zakázáno pro jiné uživatele než je root. Nastavení oprávnění pro ostatní uživatele - tj. povolit právo tak, jak nazírá na externí připojený disk Widle systém, se provádí tímto příkazem:
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.05.2021,19:04


Jak stará je Čína?

Podle jezuitského počítání panoval Žlutý císař v letech 2698 - 2599 př. n. l. V Egyptě byla tou dobou Stará říše, kdy v podstatě těsně po zesnutí Žlutého císaře v letech 2592 - 2566 př. n. l. nastoupil k vládě faraon Džoser. Před tímto obdobím stejně jako ve starověké Číně bylo v Egyptě období anarchie, což v obou krajinách vedlo k založení nových dynastií. K anarchiím nejspíš nedošlo náhodou, ale vlivem celoplanetární katastrofy nebo náhlé klimatické změny. Nové období, které vzniklo, jsem nazval Věkem hrdinů, je to bronzový věk lidstva, jak jej znají historici.
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.05.2021,19:50


Citát dne: Zdatný muž dobře slouží jen tomu...

Zdatný muž dobře slouží jen tomu, kdo rozpozná jeho kvality, tak jako žena se krášlí pro toho, kdo v ní našel zalíbení.

Kniha historika S`ma Čchien

kliknout a zobrazit celý článek.....
25.04.2021,18:53


Rajská cibulová polévka

S pokračováním koronavirové blokády klasických restauračních obědů je třeba rozvinout repertoár, který si vaříme doma. Polévka - to je většinou známá bolístka mnohých zavedených jídelen a prostě míst, kde se vaří. Kolikrát se to nedá žrát, je to plné chemických dochucovadel. Představíme si velmi jednoduchý recept na levnou a chutnou polévku, která je za 30 minut hotová. Jednoduše řečeno, za 30 minut nemáte co dělat a většinu chemických polévek tato polévka strčí do kapsy!
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.03.2021,17:02


Oprašování starého notebooku Asus X51L

S notebooky se to má tak, že nejprve jsem si myslel, že je to naprosto úžasná hračka, ale skuhral jsem na cenu, která byla příliš vysoká. Pak jsem to zkusil a začal na Hewlett Packard NX9020 (Windows XP Home), který jsem si pořídil v krvavé ceně někdy v roce 2005. Od začátku byla malá závada na displeji ve formě svítivého pixelu. Po dvou letech začaly problémy s pevným diskem a vyskytly se další závady, až jsem to nevydržel a dva a půl roku starou plečku prodal za naprosto zlomkovou cenu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.03.2021,20:50


Šifrování oddílu disku v Linuxu

Jak jde doba dál, Systém se čím dál tím víc zajímá o to, co má ovčan v počítači. Jak jsem psal dříve, řešení je přejít na jiný systém, třeba na Linux. A dále omezit aktivity na internetu na "legální minimum". Dnes si napíšeme postup, jak elegantně šifrovat data na pevném disku a nebo i třeba flash disku, případně jakémkoli úložném médiu, které lze v Linuxu formátovat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.03.2021,19:17


Vtip dne: Sejdou se hlavouni...

Sejdou se hlavouni a intenzivně přemýšlí, jak situaci v Českostátu s koronavirem vyřešit, na koho hodit odpovědnost, prý víc odpovědnosti už ovčan neunese.

Najednou se jeden rozzáří a říká: „Já, já, já mám řešení!“

„Je to prosté, zítra vyhlásíme Německu válku!“

„Na co nám to bude, to přece nemůžeme vyhrát…“

„No a potom se okamžitě vzdáme!“


„A oni nás anektují a odpovědnost bude na nich!“kliknout a zobrazit celý článek.....
27.02.2021,09:12


Vtip dne: Sejde se Čech s Číňanem..

Sejde se Čech s Číňanem.
Čech poučuje Číňana, že na kovid čínské roušky nestačí, je potřeba nosit čínské respirátory.
Čech to ví nejlíp, protože je „best in kovid“.

Na to se Číňan zamyslí a říká: „Možná máš pravdu, Čechu, ale rozhodně nenos respirátor nebo skafandr pod bradou, tam ti to moc nepomůže.“


kliknout a zobrazit celý článek.....
25.02.2021,06:30


Linux Opensuse, jak na Skype

Instalace Skype na Linuxu není obtížná, když více co, a jak. Osobně jsem proti instalaci Skype na Linux protože Skype z mnoha důvodů nevěřím. Ale znáte to, dítě tlačí a tlačí, až se rodič nechá zviklat. Tady je návod. Ovšem taky je možné, že stejně jako fakebook poletí časem Skypák z kompu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.02.2021,15:41


Vtip dne: Hrobníci v čechistánu kopou hrob

Dva maníci bez roušek na hřbitově kopali hrob. Proti mně šla babka s rouškou, viděla přes plot ty maníky a ptá se:

"Jde to na tom mraze ztuha, co?"
"A oni, ani néé, to je v pohoděěě, to je čerstvá zasypávka."


kliknout a zobrazit celý článek.....
10.02.2021,15:53


Micro SDHC karta, read only system?

Stala se mi taková věc. Používám Micro SDHC karty jako záznamové médium do autokamery. Záznamy následně přes svůj skript archivuji na kapacitních discích po dobu několik let (víme, jak to v čechistánu chodí, že). No a poslední dobou se stalo, že některé soubory nešly odstranit s hláškou "read only system".
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.02.2021,21:09


Vtip dne: V Českostátu se nakazil více jak jeden milion lidí koronavirem

V Českostátu se nakazil více jak jeden milion lidí koronavirem.

Pepíček říká: "Teď už to bude dobré, ne nadarmo se říká, že první milion bývá nejtěžší".


kliknout a zobrazit celý článek.....
04.02.2021,19:53


Citát dne: Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem.

Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.

Sokrates
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.01.2021,08:18


Alternativní internetové služby

Existuje alternativa k "mainstreamovým" internetovým službám? Snad ano. Na tomto místě si zkusíme napsat, čím nahradit Google, Yahoo, Twitter a další.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.01.2021,18:03


Vtip dne: Pohovor: A ve kterém roce jste maturoval?

Pohovor:
A ve kterém roce jste maturoval? V roce 2020.

Áha, dobře....ještě se ozveme.kliknout a zobrazit celý článek.....
01.01.2021,15:02


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 414 článků.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v