Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:646125
Tento rok:94331
Měsíc:7230
Včera:402
Dnes:51
Online:22
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Hardware recenze

Baterie Li-Pol nebo Li-Ion v mobilu může vybuchnout. Pozor na to !

Berete mobil jako běžnou součást svého života. Nosíte mobil v kapse u kalhot, večer si jej dáváte pod polštář. Máte svého miláčka vždy u sebe. Možná změníte postoj, když pochopíte, že se mobil může zachovat jako miniaturní granát !!!
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.07.2014,21:49Ruské státní procesory BAJKAL na architektuře ARM

Následkem amerických špionážních afér a mezinárodních sankcí vůči Rusku se Ruská federace rozhodla, že ve státní sféře budou výhradně používány procesory ruské výroby. Těchto procesorů není mnoho. Jako vhodný kandidát byl vybrát procesor značky BAJKAL s architekturou ARM.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.07.2014,23:26


Porování pěti pevných disků Seagate, Western Digital a jednoho USB Flash disku programem HD Tune

Program HD Tune dokáže zjistit zdraví pevného disku a otestovat jeho schopnosti. Opravdu to dokáže? A jak si vedly testované disky? Více informací najdete dále v článku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.07.2014,18:25


USB 1.1, USB 2.0, USB 3.0, USB 3.1, informace o rychlosti a parametrech, které potřebuje každý uživatel

USB je Univerzální Sériová Sběrnice (Universal Serial Bus). Cílem USB je vytlačit (nahradit) zastaralé komunikační porty jako je sériový port, paralelní port, PS/2, Gameport a sloužit jako univerzální připojení pro počítačové periferie jako je počítačová myš, klávesnice, externí úložiště, tiskárna, skener, fotoaparát, kamera, čtečka paměťových karet, mp3 přehrávač, externí optická mechanika, joystick, modem. Primárním významem USB je nahradit port RS-232, a má proto všechny předpoklady (větší šířka pásma, rozsáhlá škála průchodnosti dat, vyšší mechanická odolnost, vyšší spolehlivost).
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.07.2014,11:39


TP-LINK a bezpečnost na netu

Nedávno vyšel článek na Novinkách.cz o tom, že mnoho routerů a zejména značka TP-LINK je ohrožena nějakým podivným atakem internetových útočníků. Jak už to v podobných případech bývá, nebyly zveřejněny žádné konkrétní podrobnosti, jestli snad bylo slabé heslo, zda došlo k přehrátí firmware nebo k jinému typu ovládnutí routeru. Prostě nic. Kolektivně Novinkami podepsaný článek ponechal zcela na fantazii čtenáře, aby si udělal představu, co může takový hacker-barbar s jeho routerem provést... Narozdíl od Novinek, já se zeptal přímo zástupců TP-LINKu. A proto vím víc.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.05.2014,20:22


Alternativa k WiFi internetu? Internet z elektrické zásuvky!

Před lety jsem četl, že kdesi v Británii dokázali v laboratorních podmínkách přenášet data po klasické elektrické rozvodné síti. Tak nějak jsem to vypustil z hlavy. Dnes je datová komunikace po klasické elektrické zásuvce běžnou realitou. Jedná se o levný a poměrně výkonný systém přenosu dat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.05.2014,11:56


TP-LINK TL-R470T+ zatím odvádí dobrou práci

Na základě výběru, který jsem avizoval v článku Levný router bez WiFi - je z čeho si vybrat?, jsem si zakoupil router TP-LINK TL-R470T+, kterým jsem nahradil stávající Edimax BR-6225n, model, který mi odpovědně sloužil několik let.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.05.2014,20:52


IP kamera Edimax IC 3100, recenze a zkušenost z používání

Původně jsem zvažoval nákup IP kamery Edimax IC 3100 nebo konkurenční TP-LINK TL-SC3230. Potřeboval jsem kameru, která nebude Wifi. To byl hlavní požadavek. Když jsem srovnával výše uvedené modely, zjistil jsem následující:
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.05.2014,18:26


Levný router bez WiFi - je z čeho si vybrat?

V návaznosti na článek Hledám spolehlivý multifunkční ehernetový router bych chtěl v následujícím textu rozpitvat otázku, jaký vhodný router do domácnosti nebo malou firmu bez WiFi funkcí. Ne každý chce zamořovat svůj byt nebo dům WiFi zářením, jehož škodlivost se prokázala v Německu i ve Francii. O tomto jsem psal články dříve.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.05.2014,17:44


Hledám spolehlivý multifunkční WiFi ethernetový router

Před časem jsem si stanovil jako takový střednědobý úkol najít cenově dostupný spolehlivý multifunkční router pro svůj server. Důvod byl prostý. Stávající router je Edimax a přibližně jednou týdně vykazuje mírně nestandardní chování, kdy blokuje poštovní porty nebo např. odmítá předávat data v rámci LANu na portu 80. Stačí krátký restart a všechno je opět jak má být. Model routeru je Edimax BR-6225n. Celkově tento model hodnotím pozitivně, ale přesto již nastal čas na změnu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.05.2014,08:30


Pevný disk se automaticky vypíná kvůli úspoře energie. Jak tomu mohu zabránit?

Určitě se vám to stalo. Koupili jste si nový disk. Je drahý, výkonný a možná i tak trochu GREEN. Má to jen jeden háček. Po určité periodě se vypíná, aby šetřil energii. Jak tomu verglu přikázat, aby se přestal vypínat?
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.04.2014,21:27


Recenze: Nokia 301 Dual SIM

A máme tady další dual simkový model od firmy Nokia, který umí pracovat najednou se dvěma kartami SIM. A jaké jsou dojmy?

V recenzi porovnáme tento model s jeho levnějším bratříčkem Nokia 206. Rozměrově jsou tyto modely prakticky identické. Na výšku je Nokia 301 jen o 2 mm kratší a tloušťka menší o 1 mm. Člověk se až diví, že to firmě Nokia stálo za to pořizovat druhou formu, když to mohli sjednotit v jednom typu krabičky. Porovnejte sami (Nokia 301 je vpravo):
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.03.2014,20:38


Recenze: Nokia 206 (Dual)

Nokia 206 byla oficiálně představena v listopadu 2012. Existuje ve dvou základních modifikacích: na jednu simkartu (single) a na dvě simkarty (dual). V naší recenzi se mi dostal do rukou model Nokia 206 Dual, ale vlastnosti Nokie 206 Single jsou vesměs stejné, snad kromě delší výdrže na baterii a faktu, že si ze dvou simkaret na jednom mobilu bez nutnosti manuálního přehození nezavoláte.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.03.2014,13:55


Skládáme úsporný počítač s deskou miniITX

V dnešní moderní době, kdy existují mobily, které svým výkonem leckdy předčí pět let staré počítače, stále většina lidí pracuje na neefektivních stolních počítačích nebo nenasytných noteboocích, kdy platí a platí za spotřebu elektrické energie nehorázné sumy.

Na konci minulého roku jsem si uvědomil, že nežijeme v počítačovém středověku, ale v době, kdy si lze složit úsporný a přitom dostatečně výkonný stroj na běžnou kancelářskou práci. Vydal jsem se tedy hledat nejvhodnější komponenty, ze kterých si stroj poskládám. Jako hlavní požadavek jsem si dal co nejnižší pořizovací cenu za hardware i operační systém. Navíc jsem chtěl mít počítač zálohovaný z UPS. Nebudu vás dlouho napínat - dostal jsem se na pořizovací cenu včetně UPS 6 433 Kč včetně DPH a to prosím po Singerově finanční deformě.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.01.2014,17:17


Změřil jsem spotřebu a vím, jak uspořit elektrickou energii

V práci mi ochotný kolega půjčil měřič spotřeby energie značky FK technics FK6300. Provedl jsem měření spotřeby nejrůznějších domácích spotřebičů a tady je výsledek:
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.01.2014,06:47


Kritéria pro výběr počítačového zdroje / zdroje do PC

Patřím ke generaci, která se ve svém počítači spokojila s jakýmikoli součástkami, které nějak fungovaly. Jak ubíhá čas, zjišťuji, že vývoj šel hodně dopředu a není potřeba strkat do počítače levné komponenty nebo si nechat vnutit nekvalitní sračky.

Můj první počítač obsahoval zdroj nevímjakéznačky. Pokaždé, když jsem zapnul počítač, docházal s úspěchem zarušit všechny televizory v domě tak, že po nich běhalo zrnění. Neuvěřitelný výkon. Ve svém druhém počítači jsem obdržel zdroj značky SPARKLE/FORTRON FSP200-60GTW. Trochu hlučnější, ale zato držák, který funguje i dnes, po 13ti letech. V jednom zápřahu jsem na počítači s tímto zdrojem pracoval asi 5 let.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.12.2013,13:16


Přehled mobilních telefonů, které jsem používal

Poprvé jsem se s mobilním telefonem setkal někdy v roce 1998, kdy jsme používali mobilní telefon na spojení ''se základnou'' při dotaci bankomatů. Byl to takový nevzhledný velký kus hardware, těžký do ruky a visela z něj anténa. Na značku si nevzpomínám, možná Motorola? O pár let později jsem dostával přidělený služební mobil Nokia 5110 v rámci držení pohotovosti přes víkend. Tento mobil se mi velice líbil, ale tehdy byly ceny mobilů takové, že jsem si o jeho soukromém nákupu mohl leda tak nechat zdát.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.11.2013,20:11


Dotykové ovládání obrazovky/displeje nemůže úplně nahradit klávesnici a myš

Přišlo to jako smršť. Trh je postupně zaplavován nejrůznějšími dotykovými zařízeními, tzv. dotykáči. Kdo nemá dotykáč, nejde s dobou. Máchat prstem po displeji je prý neskutečně povznášející. Má to dva drobné háčky. Prst není počítačová myš nebo propiska a nikdy se v tato zařízení nepromění, nikdy nebude tak přesný. A většina majitelů tabletů vlastní také počítač s klávesnicí a myší.
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.09.2013,19:14


Nevhodně zvolená klávesnice uživatele může potrápit

Na trhu se prodává velké množství různých typů počítačových klávesnic. Z historicky vývojového hlediska a efektivity zápisu informací by klávesnice měla být symetrická pro obě ruce a psaní deseti prsty. Rozložení ovládacích prvků by mělo respektovat zásadu minimálního rizika nechtěného stisknutí klíčové klávesy. Např. klávesy Enter, Shift, Delete, Power Off a dalších.
kliknout a zobrazit celý článek.....
31.08.2013,11:10


Průvodce hardware: Operační paměť RAM (SIMM, DIMM, SO-DIMM, RIMM) - členění z hlediska osazení čipů a vodivých kontaktů

Povíme si důležité informace k operačním pamětem RAM (Random Access Memory) z hlediska jejich osazení čipy a vodivými kontakty. Je to základní rozčlenění těchto pamětí. Většina zkušenějších uživatelů by pravděpodobně jmenovala zkratky SIMM a DIMM. Právě o těchto zkratkách si řekneme něco víc a k tomu přidáme SO-DIMM a RIMM.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.07.2013,15:14


Jak vybrat UPS - záloha vašich zařízení pro případ výpadku el. energie

Stěžejním parametrem UPS - záložního systému napájení je výkon, který musí UPS vyvinout, aby mohly spotřebiče korektně fungovat. Výkon UPS se standardně označuje zkratkou VA (voltampér) a počítá se na základě tohoto vzorce: P = U x I, přičemž P je výkon VA, U = napětí ve Voltech (V) a I = proud v Ampérech (A).
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.06.2013,06:32


Asus EEE TOP ET1612IUTS - recenze

Dostal se mi pod ruku model počítač ALL-IN-ONE značky Asus. Jedná se o výkonově slabší počítač VŠE V JEDNOM, ale zajímavý pro víceúčelné praktické využití. Obrazovka je pochopitelně dotyková a hned pod ní se skrývají veškeré součátky potřebné pro provoz zařízení. Vystačíte si tak s jediným panelem a napájecím adaptérem. Můžete pracovat v síti, číst si noviny, volit si nabídku dotykem.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.06.2013,06:06


Baterie pro váš mobil (a jiné zařízení)

Představme si typy dobíjecích baterií, jejich výhody a nevýhody. Je to nenápadná součást mnoha zařízení, ale závisí na ní výkon a výdrž.
kliknout a zobrazit celý článek.....
28.05.2013,06:42


Nokia 6303i - recenze a zkušenosti z provozu

Nokia 6300 byla uvedena na trh v roce 2008 a stala se nejprodávanějším Nokií na světě. Od té doby uplynuly tři roky a máme tady nástupce tohoto legendárního mobilu. Je to Nokia 6303 a to konkrétně v provedení Nokia 6303i. Jak si tento nový mobil stojí ve srovnání se svým předchůdcem?
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.04.2013,20:30


Externí disk Seagate Portable Drive 512 GB

Vývoj v oblasti pevných mechanických disků se ubírá pádivým tempem kupředu. Zastaví se někdy? Nebo snad přejdeme na novou technologii např. holografických disků? To nevíme. Každopádně běžné mechanické pevné disky podávají vyšší výkony a dovedou uložit obrovská kvanta dat. V tomto článku se podíváme na externí disk z dílny společnosti SEAGATE.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.04.2013,20:32


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 57 článků.
1  2  3  
BLOGOVINY
27.07.2020,08:41
Blog.cz informoval, že od 17.8.2020 končí služby poskytování prostoru pro blogy (názory) autorů......
26.07.2020,18:29
Po masivní úpravě dat českostátem přestáváme informovat o koronaviru a mažeme většinu článků o tomto tématu. Orwell hadra......
17.06.2020,17:20
Podle nějakého amerického doktora (ekologie) Ellise Silvera pochází lidstvo z jiné planety. Naráží na to, že největším problémem lidí je příliš agresivní sluneční záření a problémy se zády způsobené nadměrnou gravitací. Zmiňuje také problémy s porodem a četné chronické choroby lidí. Žádný jiný původní druh nemá takové obtíže jako lidský.

Myslí si, že Země mohla sloužit jako vězeňská planeta......
17.06.2020,17:13
Proti Koronaviru v pokročilém stádium údajně účinkuje Kortikosteroid. Tvrdí to specialisté z britského Oxfordu. Není to jediná super pozitivní zpráva o nových lécích proti Korunaviru z Británie. Má to jen jednu vadu. Podle oficiálních statistik je v Británii ke dni 17.6.2020 celkem 42 054 mrvých na Kovid-19, a jen 1293 uzdravených z Kovidu-19. Možná britští lékaři zapomněli dát nemocným tu správnou oxfordskou pilulku nebo co se tam kudla děje???.....
17.06.2020,17:11
V Dijonu vypukla pouliční válka mezi Alžířany a Čečenci. Příčinou bylo napadení 16ti letého chlapce. V ulicích se ozývá střelba, francouzská policie oblasti uzavřela a vyčkává na další pokyny :-). Prý to nebudou ostré zbraně, nemusíme se bát, protože ty jsou ve Francii veřejnosti nedostupné :-)......
17.06.2020,17:04
"Chystáme se zrušit policejní oddělení v Minneapolisu," odpověděl radní Jeremiah Ellison, syn generálního prokurátora Keitha Ellisona. Co na to říct? :-).....
13.03.2020,18:04
Cituji: "Epicentrem světové pandemie koronaviru se nyní stala Evropa. Dnes to v Ženevě podle agentury AP prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.".....
04.03.2020,19:09
Ministerstvo zdravotnictví dne 4.3.2020 zveřejnilo zákaz EU týkající se prodeje respirátorů třídy FFP3 běžným občanům.
Cituji:

"V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem v Evropě, přistupuje Ministerstvo zdravotnictví k mimořádnému opatření. S účinností od středy 4. března 2020 do odvolání ministerstvo zakazuje vývoz všech respirátorů třídy FFP3 mimo Českou republiku a jejich prodej všem mimo zdravotnická a sociální zařízení, orgány ochrany veřejného zdraví, složky integrovaného záchranného systému a další orgány státní správy."

.....
04.03.2020,17:05
Britský šéflékař Chris Witty údajně prohlásil: "Nemá cenu kupovat ochranné masky, jejich efekt je minimální, až nulový.".....
29.02.2020,13:05
Zdá se, že USA už Evropě nevěří :-). Bílý dům zrušil plánovanou schůzku Trumpa se Sebastianem Kurzem, rakouským kancléřem. Schůzka se přitom měla konat na půdě USA. Nejspíš už není bezpečné, aby Rakušan, a potažmo kancléř, cestoval za americkým prezidentem......
27.02.2020,18:06
Novinky.cz uvádějí, že Japonsko (po Číně) zachytilo případ, kdy se vyléčený pacient opět nakazil Koronavirem. Profesor medicíny Philip Tierno uvádí, cituji: „Jakmile je člověk jednou nakažený, infekce v něm patrně přetrvává a jeho zdravotní stav se může znovu zhoršit.“......
27.02.2020,18:00
Novinky.cz uvádějí, že Koronavirus se může přenášet z matky na dítě......
27.02.2020,17:52
Zatímco Německo vybízí své obyvatele, aby si vytvořili zásobu jídla minimálně na 10 dní, tuzemští někteří ministři i hasiči neustále vyjadřují názor, aby se zdejší domorodci jídlem NEZÁSOBILI. Prý je to zhola zbytečné. Protichůdné chování rozvojového Česka, které ostře koresponduje s opačným chováním vyspělých států jako je Německo, působí skutečně zvláštně......
24.02.2020,18:19
Blesk.cz uvádí, že cestující (letadlem) z italského Milána byl v šoku. Ani u jednoho pasažéra nebyla na letišti změřena teplota, nikdo jim nenařídil karanténu. Nic. Inu. U nás v Česku strach z Korunaviru nemáme!.....
24.02.2020,18:17
Slovensko tvrdě bojuje proti postupující nákaze Koronaviru alias Wuhanské chřipky. Každý cestující z Itálie musí vyplnit dotazník......
23.02.2020,19:58
Turecko a Afghánistán uzavřeli hranice s Iránem kvůli Koronaviru. Najde některý stát Evropské Unie ODVAHU na to, aby udělal něco podobného a chránil své občany před nákazou? Třeba uzavřel hranice s Itálií (zrušil letový provoz, železniční a silniční dopravu s nakaženým státem), která aktuálně patří na 3. místo (za Čínou a Jižní Koreou) nejvíce postižených států Koronavirem na světě???

MOC BYCH SE DIVIL.

.....
23.02.2020,19:52
A opět je tu stará písnička, která se ozývala před Klausovou amnestií. Máme příliš mnoho vězňů, je potřeba s tím něco dělat, nejlíp jim udělit alternativní tresty. A kdo ví, zda se v zákulisí neprobírá amnestie......
23.02.2020,11:53
Itálie uvalila karanténu na 11 obcí, což zahrnuje přibližně 50 000 obyvatel. Jedná se o obce Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo a San Fiorano. V padovské oblasti Veneto městečko Vo’. Nikdo nesmí dovnitř nebo ven. Kdo poruší nařízení, bude zatčen. V případě nedisciplinosti obyvatel bude nasazena armáda......
23.02.2020,08:53
Na Novinky.cz vyšla zpráva předního čínského experta na koronavirus Čao Ťien-pchinga, že za určitých okolností mohou uzdravení šířit Koronavirus dál!!! Čína uvažuje, co provést s "uzdravenými", aby virus nešířili!!!.....
23.02.2020,08:50
A už je to zase tady. Izrael dokáže operativně reagovat. Dokáže to taky Českostát??? Jižní Korea a Itálie jsou zasaženy nákazou. Kdy bude přerušeno letecké, silniční a železniční spojení???.....
23.02.2020,08:33
Na Blesk.cz vyšel rozhovor s primářkou z nemocnice Na Bulovce. Primářka pronesla větu, kterou by chtělo TESAT do kamene jako - podle mého názoru těžký BIZAR:.....
22.02.2020,20:56
Na webu Novinky.cz vyšla poměrně překvapivá informace, že cituji "miliardáři řeší úprk z planety". Zdá se, že události nabírají spád a to takového charakteru, že lidem, kteří si to mohou dovolit, nezbývá nic jiného, než odletět na jinou planetu......
22.02.2020,14:08
Dle čínského zdroje, který uvádím níže, jsou zachycováni pacienti, kteří prokazatelně onemocněli koronavirem alias Wuhanskou chřipkou opakovaně. Na nemoc si tedy nelze vypěstovat imunitu a nebo .... v těchto případech nebyla vyléčena a vrátila se zpět......
22.02.2020,14:03
Dle čínského twitteru i diskutéra na idnes.cz může inkubační doba v některých případech dosáhnout až 27 dnů. Byl zachycen případ pacienta z provincie Chu-Pej, u kterého se příznaky choroby objevily až po 27 dnech od prokázané nákazy......
22.02.2020,13:58
Koronavirus byl detekován v moči pacientů (tým epidemiologa Čung Nan-šana). To znamená, že napadá také ledviny a další orgány a navíc je schopen se dostat do odpadních vod. Pokud dokáže přežít proces filtrace odpadních vod, tak by teoreticky mohl kontaminovat vodovodní řad. Ale poslední teze je jen spekulace......
22.02.2020,08:05
V Itálii propukla epidemie koronaviru alias Wuhanské chřipky alias doublespeakově COVID-19. Nákaza údajně přišla od člověka, který přiletěl z Číny a jeho testy na tuto nemoc byly NEGATIVNÍ. Zavírají se školky, školy, restaurace i bary, vše v okolí Milána......
22.02.2020,08:03
Paříž prý zamořily štěnice. A je to velký problém. A já bych dodal - tuto informaci známe už pěkných pár let a není to žádné překvapení......
15.02.2020,14:09
Důležitá zpráva. Koronavirus přežije na vzduchu až 9 dní, minimálně 4 dny. Je tedy pravděpodobné, že se udrží na chlebu, rohlíku, oblečení, na obuvi, ve vlasech... Zásilky z postižené země bude dobré před otevřením nechat pár týdnů "u ledu"......
13.02.2020,19:21
Vietnam uvalil karanténu na město Son Loi, kde žije přes 10 tisíc obyvatel. Zdá se, že město zachvátila nákaza Wuhanskou chřipkou, alias Koronavirem......
13.02.2020,19:16
Čína překvapivě změnila metodiku počítání nakažených Koronavirem alias Wuhanskou chřipkou. Údajně se tak stalo po nátlaku ze strany Světové zdravotnické organizace /WHO/. Za jediný den tak počet nakažených poskočil o 14000 lidí a jsou indicie, že to nebude jediný skok. Potíž je v tom, že novou metodiku nepřijala ostatní nakažená města, pouze Wuhan. Skutečná čísla tak mohou být mnohem vyšší......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2020 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v