Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:555675
Tento rok:3881
Měsíc:3881
Včera:190
Dnes:55
Online:5
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Ekonomika

Pozor na padělky! Pozor na biologicky znehodnocené bankovky!

S tou naší českou měnou to není úplně nejlepší. Ne, že by nějak padala, i když Singer dělá, co může, aby ji oslabil. Ale tak nějak nemá dobré zdraví. ČNB někdy před dvěma lety vydala brutální předpis, který, kdyby se vzal doslova, tak by zrušil všechny bankovky, které nejsou nové. Protože za biologické znečištění lze považovat třeba i kakánky bakterií.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.07.2014,20:42V Německu byl odsouhlasen minimální plat 39 000 měsíčně. To je 8,5 euro za hodinu.

Zatímco minimální plat v Českostánu činí něco kolem 8000 Kč, dějí se v Evropě zajímavé platové posuny. Němci si odsouhlasili minimální mzdu 39 000 Kč. V Austrálii mají mzdu 44 000 Kč měsíčně. V Izraeli je minimální mzda 22 000 Kč měsíčně. Na Novém Zélandu je minimální mzda 34 000 Kč měsíčně. V Lucembursku je minimální mzda 48 000 Kč měsíčně. V Belgii je minimální mzda 38 000 měsíčně. V Nizozemí činí minimální mzda 37 000 Kč měsíčně. V Irsku je minimální mzda také 37 000 měsíčně.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.07.2014,06:38


Kdy přijde opravdová hospodářská krize?

Všechny ukazatele nasvědčují tomu, že se blíží něco velkého, historicky významného. Ne však příjemného pro obyčejný lid. Velká hospodářská krize, velká válka nebo velké zotročení. Zvyšující se nezaměstnanost, klesající reálné příjmy, oddalovaný nástup do důchodu, vznikající válečné konflikty.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.07.2014,20:37


Důchodová bomba, drobní živnostníci budou živořit

O tomto se nemluví. Hlavní média mlčí. Stát se tváří, že se nic neděje. Ale ono se děje. V současné době jsou v tomto státě miliony živnostníků. Statisíce živnostničí samostatně a počítají se mezi tzv. drobné živnostníky. Jsou to stánkaři, řemeslníci, drobní výrobci, švarc živnostníci (většinou z donucení, ale to státního kontrolora nezajímá), kadeřnice, pracovníci ve službách prostřednictvím živnosti a další.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.06.2014,21:49


Průměrné mzdy v ČR, téměř nejhorší je Zlínský kraj

Nerozumím. Připadá mi, že snad pracuji v nějakém jiném státě, než vypovídají oficiální statistické údaje. Ještě před pěti lety patřil Zlínský kraj mezi první trojici krajů, kde byly nejvyšší průměrné mzdy. Naopak, Olomoucký kraj patřil mezi nejhorší kraje. Když se dívám na tabulku průměrných mezd na www.czso.cz (zdroj níže), tak Zlínský kraj vychází jako téměř nejhorší po Karlovarském kraji. Jak je to možné? Co se přihodilo? Co dobrého se přihodilo v Olomouckém kraji? Když se podívám na statistiku volných míst (portal.mpsv.cz), tak Českostán opravdu nezklame:
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.06.2014,06:33


Nezaměstnanost v Evropě, aktuální čísla

Nějak se mlčí o nezaměstnanosti. Proč by se o ní mělo psát, když jsou čísla beztak zkreslená a několikrát zreformovaná. Uváděná čísla o nezaměstnanosti je potřeba vynásobit dvakrát a pak získáte přibližnou reálnou hodnotu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.06.2014,06:33


Důvody proč nepřijmout EURO, prezidente Zemane!

V knize Aloise Jiráska byl pro mě zeman symbolem svobodného pána, který byl vlastenec, miloval svou zemi a chtěl pro ni jen to nejlepší. Nepreferoval žádné rozbroje, protože byl pro mír a tvořivou činnost. Až teprve, když proradná vyšší šlechta začala plenit krajinu, pouštět do ní cizáky a paktovat se s Bavory, přiklonil se na stranu Husitů a připojil se k těmto rebelům.

Po našem prezidentovi bychom neměli žádat ani jednu z těchto vlastností. Tím, že požaduje nástup Eura do roku 2017, zcela dává najevo, na čí straně stojí. Strana obyčejných občanů to určitě není. V následujícím textu se pokusím shrnout veškeré nevýhody přijetí Eura. Předtím se krátce zamyslím, proč si občas v záchvatu zlosti (a nejen já) Euro zlomyslně přeju.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.06.2014,06:33


Poslal jsem peníze na špatné číslo účtu. Co mám dělat?

Podařilo se vám poslat peníze na nesprávné číslo účtu? Následující text se vám pokusí pomoci situaci vyřešit.

Asi před čtyřmi roky jsem zažil situaci, kdy účetní omylem odeslala hromadným převodním příkazem elektronicky částku s okamžitou splatností všem příjemcům dvakrát. Byla to infarktová situace. Naštěstí to byli obchodní partneři a podařilo se všechny zaslané částky získat zpět.

Před dvěma lety se mi stalo, že jsem jedné hostingové firmě uhradil částku a tato nebyla použita na úhradu hostingu. Když jsem ověřoval situaci s podporou, sdělili mi, že jsem uvedl nesprávný variabilní symbol, a proto částka nenávratně propadá ve prospěch jejich firmy. Pěkné, co? Když jsem na hostingovou společnost víc zatlačil, přiznali, že jsem variabilní symbol uvedl správně (což byla pravda) a uznali platbu. I takové děsivé zážitky se mohou v Česku přihodit.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.06.2014,20:04


Pozor, pozor, systém hodlá zrušit hotovostní peníze !!!

V současné době probíhá ve světě trend, jehož výsledkem bude zrušení hotovostních peněz. Řekněme si to na teoretickou rovinu, hotovostní peníze jsou i dnes za určitých okolností jen cárem papíru nebo kusem bezcenného kovu. Pokud stát řekne, že daná bankovka neplatí, můžeme si s ní pravděpodobně vytřít leda tak zadnici. Pokud stát řekne, že neplatí daná mince, tato mince neobsahuje žádný cenný kov, který by se dal nějakým způsobem zpeněžit. Už žádné zlaté dukáty. Situace s penězi však pokračuje do vyššího levelu. Izrael veřejně proklamuje, že již brzy zruší hotovostní peníze a nařídí občanům platit pouze bezhotovostně. Švédsko omezilo hotovostní platby tak moc, že v nich probíhá pouze 3 % ze všech finančních transakcí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.06.2014,06:32


Minimální mzda - její výše se liší podle profese

Minimální mzda může být až 17000 Kč. Od 1.8.2013 platí nařízení tehdejší prozatimní vlády o zavedení nejnižší úrovně minimální mzdy podle profesí a zároveň úplně ta nejmenší minimální mzda byla zvýšena na 8500 Kč. Většina z vás zná můj názor na minimální mzdu. Minimální mzda musí být plošně zvýšena na 15000 Kč a následně škálována podle profesí. Níže uvádím přehled současných minimálních mezd a zároveň přikládám svoji představu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.04.2014,15:22


Nejčastější podvody pokladních a pokladníků s penězi v obchodech vůči zákazníkům

Řekl jsem si, že lepší je o tom napsat. Budete se mít na pozoru a nenecháte se okrást. Situace není beznadějná, ale dostatečně zoufalá jistě je. Na jednu stranu pokladní v obchodech chápu. Mají extrémně nízké platy a potřebují si nějak přivydělat. Ošizený zákazník je pro ně čistý zisk. Příjem tady a teď a bez nutnosti zdanění.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.04.2014,08:45


Státní dluh České republiky

Dnes máme rok 2014 a pokud lze shrnout hospodáření vlád od r. 1989, tak lze říct, že tato republika má dluh, a to hodně velký dluh. A nejenom, že stát dluží, ale on také vytváří dluhy do budoucnosti tím, že neřeší spoustu důležitých problémů jako chybějící pracovní příležitosti, úpadek školství, zdravotnictví a zejména důchodové manko, které bude čekat všechny ty, kteří aktuálně pracují.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.04.2014,21:04


Jak lze odložit konání dražby nemovitosti / majetku

Podle serveru www.ihned.cz lze dražbu nemovitosti odložit legálními a zákonnými prostředky takto:

- Exekutor vyhlašuje dražbu měsíc dopředu.
- Dlužník čeká.
- Den před dražbou dlužník podá na sebe insolvenční návrh, v němž žádá o oddlužení nebo o prohlášení konkurzu na svůj majetek.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.03.2014,21:43


Chov krav - rozdíl v ekonomice stručně a jasně: komunismus, socialismus, fašismus, nacismus, byrokracie, kapitalismus, globální kapitalismus

Pokud máte dvě krávy, bohatě to stačí na to, abyste pochopili základům ekonomiky v rozličných ''dokonalých'' ekonomických systémech.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.02.2014,20:34


Založit s.r.o. nebo nezaložit s.r.o. v ČR? Aneb, jak se nevyplácí mít společnost s ručením omezeným.

Z pozice živnostníka jsem vždy vnímal situaci společností s ručeným omezeným jako částečně výhodnou. Majitelé byli vždy z obliga, za všechno ručila virtuální právní osoba ve formě společnosti s.r.o. Ručení za problémy vyvolané s.r.o. byla vždy jen do výše vkladu společníků a řekněme si hned na rovinu, že jestliže vklad byl nějakých 200 000 Kč, tváří v tvář dluhům řádově vyšším to byla opravdu směšná suma. Český stát místo toho, aby důkladně vyšetřil a potrestal obchodní ekonomické zločiny, rozhodl se přijmout další zákony nebo úpravy zákonů stávajících, které budou postihovat všechny plošně bez výjimky. Stále ještě netuší, že darebáci si skulinku vždycky najdou, pokud není vůle tyto darebáky chytat, usvědčit a potrestat. Ale tohle není cílem tohoto článku rozebrat. Odmítám se hrabat v bordelu, který tento stát vytváří. Účelem státu je říct, zda se vyplatí založit si s.r.o. po 1. lednu 2014, kdy bude možnost založit společnost s ručením omezeným s kapitálem o velikosti jedné koruny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.12.2013,21:51


Přehled výhodných tarifů pro předplacené karty T-Mobile, Vodafone a O2

Po dvou letech jsem se rozhodl zjistit, zda nebude potřeba změnit tzv. Twist tarif od T-MOBILE za nějaký jiný, výhodnější. Twist tarif, který jsem cca tři roky používal, se jmenoval Twist Týden. Týdně jsem mobilnímu operátoru platil 19 Kč a za to měl výhodnější volání např. na pevnou linku. Tarif jsem si pořídil, protože jsem některé měsíce akčně obvolával známé nebo zákazníky. Existuje nějaký lepší tarif na kartu?
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.11.2013,20:33


Nižší čistá mzda, vyšší zdravotní pojištění od ledna 2014

(aktualizováno 9.1.2014) Bude to další rána z milosti pro obyvatele Česka. Postihne zejména občany pracující v soukromém sektoru, protože ve skomírajícím soukromém sektoru (viz klesající HDP) nemůžeme očekávat plošné zvýšení mezd. Jakoby nestačila nedávná Singrova malá finanční reforma, kterou byla snížena hodnota koruny o přibližně 4 %. Za leden 2015 se budou počítat mzdy výhodněji pro stát – na zdravotním pojištění se vezme místo dosavadních 4,5 celkem 6,5 %. Pracující lidé tedy budou o 2 % ze svých hrubých příjmů chudší.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.11.2013,11:17


Bude zdražování? ČNB usiluje o oslabení české měny.

Dvou věcí si cením nade vše. Klidu a stability. Bohužel v tomto nezdárném státě se nejspíš těchto dvou stavů nikdy nedočkáme. Poslední měsíc jsem si začal pochvalovat pomalé klesání cen benzínu. Alespoň nějaké pozitivum, říkal jsem si, když už ty ceny potravin neklesnou. A bum! Česká národní banka si vydá prohlášení, že bude usilovat o oslabení koruny. A slibuje v případě potřeby neomezenou intervenci!
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.11.2013,20:14


Na Šluknovsku a Děčínsku byla představena lokální měna TNE (Tvrdší než Euro)

Kurs české koruny vůči nové měně je 30 Kč za 1 ks TNE. TNE nemá formu běžného platidla, protože české zákony (pravděpodobně ještě z dob hluboké totality) na podobné snahy myslí a nahrazení české koruny je tvrdě trestáno zákonem. Proto autoři obešli zákon tak, že platidlo má podobu vratné sklenice se speciálním logem, což je nejspíš jediný legální způsob jak v Česku alternativní platidlo zavést. TNE bude fungovat jako doplňková forma hotovostní úhrady vedle české koruny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.09.2013,06:28


SPOZ navrhuje jízdné ve vlacích mimo špičku zdarma

Strana práv občanů ZEMANOVCI (SPOZ) v předvolebním programu navrhuje, aby jízdné ve vlacích bylo mimo špičku zdarma. Můj názor je, že takový návrh nemůže vypadnout z člověka se zdravým úsudkem. Pokusím se shrnout, jaké mohou být následky tohoto populistického dárku občanům.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.09.2013,06:46


Česko je až 52. ekonomicky nejsvobodnější zemí. Lépe se umístila Botswana, Rumunsko, Rwanda i Slovensko.

Podle kanadského institutu Fraser je Česko 52. ekonomicky nejsvobodnější zemí na světě. Před námi se umístily země jako Botswana, Rumunsko, Rwanda i Slovensko. Na prvním místě se umístil Hong-Kong, druhý je Singapur, třetí Nový Zéland. Švýcarsko je čtvrté, Finsko sedmé, USA sedmnácté, Německo devatenácté.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.09.2013,17:26


OKD Ostrava: Dotace 6 miliard Kč na 3000 lidí, to jde, ne?

Aby bylo jasno. Horníků si vážím. Je to extrémně náročná práce v hnusném prostředí. Naneštěstí si horníků přestal vážit stát, stejně jako si přestal vážit surovinových zdrojů. Proto zprivatizoval ostravsko-karvinské doly, aby jim údajně pomohl, a nyní se plánuje dotace 6 miliard Kč a to i přes to, že doly vlastní soukromá společnost.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.09.2013,06:52


Ukazuje Maďarsko správnou cestu?

V roce 2010 strana Fidesz Viktora Orbána získala více než dvě třediny poslaneckých mandátů. Následně vydal parlament deklaraci o národní spolupráci v tomto znění:

''Po 46 letech okupace a 20 zmatených letech transformace Maďarsko znovu získalo právo a sílu na sebeurčení. V létě 2010 maďarský národ opět sebral sílu a dosáhl úspěšné revoluce u volebních uren. Parlament prohlašuje, že uznává a respektuje tuto ústavní revoluci. Parlament prohlašuje, že z dubnových voleb vzešla nová společenská smlouva. Pilíři naší společné budoucnosti budou práce, domov, rodina, zdraví a pořádek.''
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.08.2013,22:26


Měnové reformy na území Česka od r. 1918

Možná je to matematická posloupnost, která nám sdělí, kdy přijde další zásadní měnová reforma. Rok 1919, 1940, 1945, 1953, 1990, 1993 + plíživá inflační měnová reforma v letech 1993 – 2013 (a možná dále). Podle těchto letopočtů na našem území došlo za posledních sto let nejméně k šesti zásadním měnovým reformám a také k plíživému inflačnímu oslabení měny, které máme tu čest sledovat v posledních dvaceci letech. V čem spočívaly jednotlivé reformy a co nás čeká v blízké budoucnosti? O tom si zkusíme něco napsat v následujícím článku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.08.2013,15:12


Neustále se zvyšuje počet nucených dražeb domů a bytů kvůli nespláceným hypotékám

Banky u neplatičů hypoték stále častěji sahají po nucených dražbách domů a bytů. Dlužníci vyžadují přemrštěné ceny za své nemovitosti. Nedobrovolná dražba je jediný způsob, jak výrazně a rychle snížit nesplácený dluh, který mají u svých bank. V roce 2006 proběhlo 236 nucených dražeb nemovitostí. V roce 2010 se počet zvýšil na 784. V roce 2012 proběhlo 910 nucených dražeb. Tento rok bylo vykonáno přes 600 nucených dražeb a do konce roku se očekává, že poprvé v historii ČR překoná počet nucených dražeb nemovitostí číslo 1000.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.07.2013,06:45


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 82 článků.
1  2  3  4  
BLOGOVINY
24.12.2020,08:58
Na Wikipedii je zajímavý žebříček států z hlediska počtu uvězněných lidí na sto tisíc obyvatel. Vítězem je... USA. Podívejte se sami......
23.12.2020,22:06
--cenzored-- koná v těchto dnech adventní prevenci. V čem spočítá taková "adventní prevence"? NO, je to jednoduché......
09.12.2020,19:29
Bývalý šéf izraelského programu pro bezpečnost vesmíru Haim Eshed tvrdí, že lidská civilizace navázala kontakt s mimozemšťany, minimálně státy Izrael a USA. Dnes 87letý muž, který, jak říká, nemá co ztratit, se rozhodl s pravdou vyjít najevo......
27.07.2020,08:41
Blog.cz informoval, že od 17.8.2020 končí služby poskytování prostoru pro blogy (názory) autorů......
26.07.2020,18:29
Po masivní úpravě dat českostátem přestáváme informovat o koronaviru a mažeme většinu článků o tomto tématu. Orwell hadra......
17.06.2020,17:20
Podle nějakého amerického doktora (ekologie) Ellise Silvera pochází lidstvo z jiné planety. Naráží na to, že největším problémem lidí je příliš agresivní sluneční záření a problémy se zády způsobené nadměrnou gravitací. Zmiňuje také problémy s porodem a četné chronické choroby lidí. Žádný jiný původní druh nemá takové obtíže jako lidský.

Myslí si, že Země mohla sloužit jako vězeňská planeta......
17.06.2020,17:13
Proti Koronaviru v pokročilém stádium údajně účinkuje Kortikosteroid. Tvrdí to specialisté z britského Oxfordu. Není to jediná super pozitivní zpráva o nových lécích proti Korunaviru z Británie. Má to jen jednu vadu. Podle oficiálních statistik je v Británii ke dni 17.6.2020 celkem 42 054 mrvých na Kovid-19, a jen 1293 uzdravených z Kovidu-19. Možná britští lékaři zapomněli dát nemocným tu správnou oxfordskou pilulku nebo co se tam kudla děje???.....
17.06.2020,17:11
V Dijonu vypukla pouliční válka mezi Alžířany a Čečenci. Příčinou bylo napadení 16ti letého chlapce. V ulicích se ozývá střelba, francouzská policie oblasti uzavřela a vyčkává na další pokyny :-). Prý to nebudou ostré zbraně, nemusíme se bát, protože ty jsou ve Francii veřejnosti nedostupné :-)......
17.06.2020,17:04
"Chystáme se zrušit policejní oddělení v Minneapolisu," odpověděl radní Jeremiah Ellison, syn generálního prokurátora Keitha Ellisona. Co na to říct? :-).....
13.03.2020,18:04
Cituji: "Epicentrem světové pandemie koronaviru se nyní stala Evropa. Dnes to v Ženevě podle agentury AP prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.".....
04.03.2020,19:09
Ministerstvo zdravotnictví dne 4.3.2020 zveřejnilo zákaz EU týkající se prodeje respirátorů třídy FFP3 běžným občanům.
Cituji:

"V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem v Evropě, přistupuje Ministerstvo zdravotnictví k mimořádnému opatření. S účinností od středy 4. března 2020 do odvolání ministerstvo zakazuje vývoz všech respirátorů třídy FFP3 mimo Českou republiku a jejich prodej všem mimo zdravotnická a sociální zařízení, orgány ochrany veřejného zdraví, složky integrovaného záchranného systému a další orgány státní správy."

.....
04.03.2020,17:05
Britský šéflékař Chris Witty údajně prohlásil: "Nemá cenu kupovat ochranné masky, jejich efekt je minimální, až nulový.".....
29.02.2020,13:05
Zdá se, že USA už Evropě nevěří :-). Bílý dům zrušil plánovanou schůzku Trumpa se Sebastianem Kurzem, rakouským kancléřem. Schůzka se přitom měla konat na půdě USA. Nejspíš už není bezpečné, aby Rakušan, a potažmo kancléř, cestoval za americkým prezidentem......
27.02.2020,18:06
Novinky.cz uvádějí, že Japonsko (po Číně) zachytilo případ, kdy se vyléčený pacient opět nakazil Koronavirem. Profesor medicíny Philip Tierno uvádí, cituji: „Jakmile je člověk jednou nakažený, infekce v něm patrně přetrvává a jeho zdravotní stav se může znovu zhoršit.“......
27.02.2020,18:00
Novinky.cz uvádějí, že Koronavirus se může přenášet z matky na dítě......
27.02.2020,17:52
Zatímco Německo vybízí své obyvatele, aby si vytvořili zásobu jídla minimálně na 10 dní, tuzemští někteří ministři i hasiči neustále vyjadřují názor, aby se zdejší domorodci jídlem NEZÁSOBILI. Prý je to zhola zbytečné. Protichůdné chování rozvojového Česka, které ostře koresponduje s opačným chováním vyspělých států jako je Německo, působí skutečně zvláštně......
24.02.2020,18:19
Blesk.cz uvádí, že cestující (letadlem) z italského Milána byl v šoku. Ani u jednoho pasažéra nebyla na letišti změřena teplota, nikdo jim nenařídil karanténu. Nic. Inu. U nás v Česku strach z Korunaviru nemáme!.....
24.02.2020,18:17
Slovensko tvrdě bojuje proti postupující nákaze Koronaviru alias Wuhanské chřipky. Každý cestující z Itálie musí vyplnit dotazník......
23.02.2020,19:58
Turecko a Afghánistán uzavřeli hranice s Iránem kvůli Koronaviru. Najde některý stát Evropské Unie ODVAHU na to, aby udělal něco podobného a chránil své občany před nákazou? Třeba uzavřel hranice s Itálií (zrušil letový provoz, železniční a silniční dopravu s nakaženým státem), která aktuálně patří na 3. místo (za Čínou a Jižní Koreou) nejvíce postižených států Koronavirem na světě???

MOC BYCH SE DIVIL.

.....
23.02.2020,19:52
A opět je tu stará písnička, která se ozývala před Klausovou amnestií. Máme příliš mnoho vězňů, je potřeba s tím něco dělat, nejlíp jim udělit alternativní tresty. A kdo ví, zda se v zákulisí neprobírá amnestie......
23.02.2020,11:53
Itálie uvalila karanténu na 11 obcí, což zahrnuje přibližně 50 000 obyvatel. Jedná se o obce Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo a San Fiorano. V padovské oblasti Veneto městečko Vo’. Nikdo nesmí dovnitř nebo ven. Kdo poruší nařízení, bude zatčen. V případě nedisciplinosti obyvatel bude nasazena armáda......
23.02.2020,08:53
Na Novinky.cz vyšla zpráva předního čínského experta na koronavirus Čao Ťien-pchinga, že za určitých okolností mohou uzdravení šířit Koronavirus dál!!! Čína uvažuje, co provést s "uzdravenými", aby virus nešířili!!!.....
23.02.2020,08:50
A už je to zase tady. Izrael dokáže operativně reagovat. Dokáže to taky Českostát??? Jižní Korea a Itálie jsou zasaženy nákazou. Kdy bude přerušeno letecké, silniční a železniční spojení???.....
23.02.2020,08:33
Na Blesk.cz vyšel rozhovor s primářkou z nemocnice Na Bulovce. Primářka pronesla větu, kterou by chtělo TESAT do kamene jako - podle mého názoru těžký BIZAR:.....
22.02.2020,20:56
Na webu Novinky.cz vyšla poměrně překvapivá informace, že cituji "miliardáři řeší úprk z planety". Zdá se, že události nabírají spád a to takového charakteru, že lidem, kteří si to mohou dovolit, nezbývá nic jiného, než odletět na jinou planetu......
22.02.2020,14:08
Dle čínského zdroje, který uvádím níže, jsou zachycováni pacienti, kteří prokazatelně onemocněli koronavirem alias Wuhanskou chřipkou opakovaně. Na nemoc si tedy nelze vypěstovat imunitu a nebo .... v těchto případech nebyla vyléčena a vrátila se zpět......
22.02.2020,14:03
Dle čínského twitteru i diskutéra na idnes.cz může inkubační doba v některých případech dosáhnout až 27 dnů. Byl zachycen případ pacienta z provincie Chu-Pej, u kterého se příznaky choroby objevily až po 27 dnech od prokázané nákazy......
22.02.2020,13:58
Koronavirus byl detekován v moči pacientů (tým epidemiologa Čung Nan-šana). To znamená, že napadá také ledviny a další orgány a navíc je schopen se dostat do odpadních vod. Pokud dokáže přežít proces filtrace odpadních vod, tak by teoreticky mohl kontaminovat vodovodní řad. Ale poslední teze je jen spekulace......
22.02.2020,08:05
V Itálii propukla epidemie koronaviru alias Wuhanské chřipky alias doublespeakově COVID-19. Nákaza údajně přišla od člověka, který přiletěl z Číny a jeho testy na tuto nemoc byly NEGATIVNÍ. Zavírají se školky, školy, restaurace i bary, vše v okolí Milána......
22.02.2020,08:03
Paříž prý zamořily štěnice. A je to velký problém. A já bych dodal - tuto informaci známe už pěkných pár let a není to žádné překvapení......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v