Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:636109
Tento rok:84315
Měsíc:4850
Včera:290
Dnes:56
Online:15
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Constantine
Constantine

Akční / Horor / Thriller / Fantasy
USA / Německo, 2005, 116 min

Režie: Francis Lawrence
Hrají: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Djimon Hounsou, Max Baker, Pruitt Taylor Vince, Gavin Rossdale, Tilda Swinton, Michelle Monaghan, Peter Stormare, Suzanne Whang, Laz Alonso, Valerie Azlynn, April Grace, Kevin Alejandro

Nevěřil jsem, že by Keanu Reeves znovu dokázal vytvořit podobnou ikonu jako byl Neo v Matrixu. Samozřejmě ji nevytvořil. Ale – podařilo se mu ztvárnit postavu Constantina, který je stejně jako Neo vyjímečný, a jemuž se divák chce stejně jako postavě z Matrixu podobat.

Film začíná poněkud brutálně, kdy Keanu Reeves vyhání démona - bojovníka z těla mladé Mexičanky, a divák je hned zpočátku lapen do hororové scény drsného vymycování zlé bytosti, která nakonec skončí uvězněna v zrcadle posléze rozbitého na tisíce kousků.

Spád filmu je spíše pomalejší, což přijímám s vděčností, protože reklamní ''šotové'' scény Matrixu mi stačily a již nikdy nechci vidět film režírovaný podobným zkratkovitým stylem. Podrobněji tažený děj umožňuje divákovi vychutnat si vlastnosti jednotlivých postav, jejich pocity, strach, závislosti a slabosti. Constantine rozhodně diváka neunudí, vtažení do děje je neodvratné, dokud film neskončí. Pokud se dalo říci, že Matrix byl revolučně vyjímečný snímek, tento film se dá označit za brutálně překvapivý v pozitivním smyslu slova. Jistě, scénář nepracuje s překvapivými myšlenkami, o nebi i pekle se hovoří dlouho, ale co je na filmu výborné, je integrace mystických a duchovním pojmů do obyčejnému života a v osobě Constantina i jistá proměna duchovního jedince v civilistu a hříšníka, který má své stinné i kladné stránky.

Zlo prostřednictvím nejvyššího padlého anděla je vyjádřeno vynikajícím způsobem. I v tomto filmu stejně jako v Matrixu režie využívá zpomalení děje, ovšem s mírou a v okamžicích, které neškodí, ale prospívají divákovu oku. Překvapivé zvraty, perfektní zápletka a fantastická syrovost duchovní reality zařazuje Constantina mezi špičku současných filmů.

Hodnocení magazínu: 10/10
--jun--
18.05.2013,07:37
Počet čtenářů: 0název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2020 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v