Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 



Návštěvy
Celkem:558377
Tento rok:6583
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana




Bloggerův slovníček "osobností" moderního světa

(aktualizováno 2.11.2016)
Absolvent
Za absolventa je zpravidla považován peon bez výraznějších pracovních zkušeností a návyků, případně čerstvý absolvent některé z českých škol nebo absolvent s velice malou praxí. Někteří majitelé firem mají absolventy ve velké oblibě ze dvou důvodů: jsou levní a extrémně loajální, čímž působí jako destabilizující prvek vůči starším a zkušenějším peonům.  Z tohoto důvodu nemají zkušenější peoni absolventy příliš v lásce. V extrémních případech Pán přijme absolventa a předá mu moc nad zkušenými peony, aby je řídil, komandoval, úkoloval podle svých "zkušeností" a vůle svého Pána.

Adrenalinista
Speciální typ peona, který má rád zvednutý adrenalin. Rád zvedá adrenalin sobě i druhým. Na silnici jezdí zásadně vyšší rychlostí, než je povolená. Miluje adrenalinové sporty a vůbec všechny situace, kde si člověk sáhne na absolutní dno, nebo kde jde o život. Občas se některé situace adrenalinistovi nepodaří úplně zvládnout a následkem může být nějaký ten úrazek.

Agresivec
Agresivec je vzácný typ peona, který čas od času dostává záchvat agresivity, nebo-li amoku. Tento peon kvůli svým specifickým vlastnostem mívá od Pána velkou důvěru a dostává se mu pocty mít moc nad ostatními peony, které díky své agresivitě dokáže usměrnit a efektivně řídit. 

Antisociál

Člověk, který přestává plnit základní společenské povinnosti, které se od něj ve společnosti očekávají. Pokud někdo ve vašem okolí splňuje jeden z těchto znaků, patří mezi antisociály:
(smrdí, nadměrně se "voní", hovoří vulgárně, neuklízí po sobě, dělá bordel, nemá respekt ke starším spoluobčanům, neštítí se násilí, uzurpuje ostatním lidem jejich svobodu, rozšířuje svoje svobody na úkor svobod ostatních lidí, snaží se ovládat lidi přes manipulaci nebo vydírá, chodí po veřejnosti výstředně oblékaný nebo nahý, při jídle nezřízeně mlaská, v restauraci povykuje, slovně nebo fyzicky bez důvodu atakuje ostatní občany)
V panelácích antisociálové neuklízí veřejné prostory ruší hlukem sousedy, na veřejnosti antisociál nepomůže člověku v nouzi, nepřivolá pomoc, nezabrání krádeži, vraždě apod.
Antisociálové se paradoxně líhnout z obou konců životní úrovně. Mnoho lidí zkažených majetkem přestává brát ohled na potřeby svých bližních a spoluobčanů. Oni jsou nadřazení a ostatní jsou plebs, peoni, fakčenka, otroci. Na prvním místě jsou potřeby majetného člověka, které smějí ubírat svobodu chudým sociálům.


Brainstorming
Nikdo pořádně neví, co to brainstorming je. Zpravidla se však jedná o schůzku managera s jeho podřízenými peony nebo několika managerů s jedním nebo více peony, kdy se manageři snaží získat informace z peonovy hlavy tak, aby oni vypadali, že všechno vymysleli a peon vypadal jako idiot nebo jako imbecil. Vítězem branstormingu je vždy manager. Pokud chce peon zvítězit v brainstormingu, měl by mlčet a nemluvit. Ovšem v tomto případě hrozí, že bude vyhozen a nahrazen mluvícím peonem.

Cajk
Cajk, nebo také "Je to v cajku". Oblíbené peoní úsloví, které uklidňuje peona, který se takto zaklíná a také má uklidnit posluchače. Musím však přiznat, že posluchače tohle úsloví většinou neuklidní, ale spíše znejistí a očekávají se nějaké problémy s tím úkolem, který je "cajk".

Docházka
Takto se nazývá souhrn pravidel, které výlučně stanovuje peonův Pán. Tato pravidla jsou vždy výhodná pro Pána a speciálně upravují pracovní dobu peona tak, aby se peonův čas strávený na pracovišti využil co nejvíce efektivně. Jako příklad lze uvést zaokrouhlování příchodů, odchodů na celé čtvrthodiny nebo i půlhodiny s tím, že příchod je většinou zaokrouhlován nahoru a odchod dolů. Peon tak může za jeden pracovní den vykonat ku prospěchu svého Pána i téměř celou jednu hodinu práce navíc, pokud si nestihne očipovat docházku ve správný okamžik.

Dovolená
Dovolená je výraz, který je odvozený od slov Dovo - Léna. "Pán Léna dovolí". Znamená to tedy, že o dovolené Pán dovolí nepracovat, případně dovolí být jen na telefonu nebo na mailu. Kdy si Peon může dovolenou vzít, na mnoha Panství direktivně určuje pán - dva týdny v létě, dva týdny v zimě. Když si peon sám dovolí navrhnout termín dovolené, velice často bývá tento termín zamítnut nebo posunut tak, aby si peon nemohl plánovat žádné zvláštní aktivity umožňující vytvořit nějaké hodnoty, přivýdělky či větší nezávislost na svém Pánu.

Dualizace
Jedná se o strategii nadřízeného pracovníka nebo majitele firmy či jednatele. Každého specialistu ve firmě je nutno tzv. "zdualizovat". Tj. žádný zaměstnanec nesmí být nepostradatelný a dualizace je k tomu klíčem. Pokud některý zaměstnanec náhodou začíná být profesně důležitý, roste a je téměř nepostradatelný, je potřeba si takového nezbedného peona zavolat, sdělit mu, že mu v jeho práci bude ulehčeno novou posilou, kterou si zaučí ve svém pracovním čase a bez nároku na odměnu. Tím dojde k dualizaci a nebezpečí nepostradatelného peona bude zavčas zažehnáno.

Pokud se nezbedný peon bude cukat, je potřeba mu dát odměnu za zaškolení posily, ideálně ve výši pětistovky, aby firma nepřišla nazmar.

Držhubné
Občas se stane, že některý Peon začne rebelovat proti Pánovi. Protože ve většině firem odbory nejsou a pokud tam jsou, nedovolí si držet jednotu s rebelujícím Peonem, tak je rebelující Peon zpravidla osamocen. Pán má dvě možnosti. Buďto nátlakovou metodou donutí rebelujícího Peona z firmy vymajznout a nebo dá rebelujícímu Peonovi tzv. Držhubné. Buďto jednorázovou odměnu a nebo trvalé navýšení mzdy.
Vždy, když bude Peon chtít rebelovat, si vzpomene na Držhubné a jeho rebelie bude v zárodku potlačena. Bude držet hubu a krok.

Ericssonova hypnóza peonů

Moderní nástroj programování peonů, kdy se peoni pod nevinnou záminkou sezvou na outdoor, externí poradu nebo workshop. Zatímco peon čeká běžné masirování mozku, je zákeřně vystaven nenápadné ericssonově hypnóze, která může trvat i více jak  osm hodin s výjimkou krátkých přestávek na občerstvení a oběd. Instrukce naprogramované ericssonovou hypnózou užitečně provází peona celý zbytek jeho života.

Fluktuant
Peon, který neustále střídá pracovní pozice. Fluktuantem se v podstatě stává každý peon, který za posledních 5 let vystřídal nejméně tři Pány. Na fluktuanty si dává Pán velký pozor a brání se jejich přijetí do služby, protože se obává, že by jej peon brzy opustil (zradil).

Forzážista / turbista
Je to poddruh peona. Můžete tento poddruh zkombinovat s dalšími možnými vlastnostmi peona. Jedná se o peona, který často tzv. forzážuje informace nebo-li zapíná tzv. TURBO. Tzv. uslyší, že něco o vás říká kolega/kolegyně a informaci si vyforzážuje ještě několikrát, než ji pustí do éteru dál. Nejlepší metodou na forzážistu je konfrontovat ho s daným kolegou/kolegyní buďto osobně nebo telefonicky a zjistit stupeň forzáže. Informace od forzážisty je potřeba pouštět jedním uchem dovnitř a druhým ven, případně forzážistu zcela ignorovat až do hysterické formy forzáže a potom použít tzv. šokovou terapii. Forzážista zpravidla forzážovanými kecy sleduje psychické rozhození dalšího peona většinou za účelem vlastního prospěchu nebo potěšení, případně může forzážované kecy pustit směrem k Pánovi.

Guláš
Co se myslí ve firemním prostředím gulášem? Je to právě to firemní prostředí. V mnohých firmách to nelze nazvat jinak, než "guláš". To se vezme pepř, majoránka, sůl, cibule a v různém poměru sype do směsi a míchá a míchá a přidává se plamen, aby prostředí bylo pořádně horké. Až dochází k procesu, který se nazývá "zahuštění guláše" - viz tento termín.

Holka pro všechno
Označení peona (neoficiální), který ve firmě dělá všechno možné, co se momentálně požaduje. Pán takovému peonovi již předem naznačuje, že jeho statek je malý, a proto od svého peona bude očekávat, že pro něj vykoná cokoli bude potřeba.

Hyperaktivní Peon
Zpravidla se jedná o mladého a nezkušeného Peona Absolventa nebo Peona s velmi malou praxí. Také se může jednat z tzv. vyhládlého Peona, tj. Peona, který byl dlouhou dobu bez práce a ta mu prostě chybí. Je to Peon, který na pracovišti hýří hyperaktivitou. Moc toho sice neumí, ale snaží se být hyperaktivní. Neustále něco žádá od svých kolegů - peonů a snaží se ohromnou aktivitou zavděčit svému nadřízenému, což může být i Nenažer. Takový Nenažer má z hyperaktivního Peona radost a většinou jej posouvá po firemní hiearchii směrem nahoru a předá mu více kompetencí působit svou hyperaktivitou na ostatní peony. Standardní obrázek tedy je, že nezkušený absolventský hyperaktivní Peon má vyšší plat a lepší postavení než ostatní zkušení, profesionální, vytrénovaní peoni. Hyperaktivní Peon se snaží z ostatních peonů vytěžit tzv. Nadhodnotu pro svého Nenažera. V případě, že kolektiv zkušených peonů je zbabělý, nesmělý nebo není jednodný, tak je hyperaktivní Peon ve své misi úspěšný a Nenažer si ho nemůže vynachválit.

Hypotéka
Hypotéka je velice oblíbená ze strany Pána, který rád podporuje své Peony, aby si hypotéku vzali. Je to laskavost od Pána a jeho dobrá vůle, za kterou by měli být Peoni vděčni. Pán si následně tento vděk vybírá prostřednictvím zvýšeného nároku na pracovní výkon peonů s hypotékami, nebo-li Hypotékářů.

Hypotekář
Peon s hypotékou. Jsou dva hlavní druhy peonů. Peon, který hypotéku před svým Pánem tají a peon, ktery hypotéku před svým Pánem netají. Poctivé je samozřejmě hypotéku před svým Pánem netajit. Pán dobře ví, co je pro peona dobré.

Child management
viz Kinder management

Inkompetent management
viz Kinder management

Kamikadze
Kamikadze je Adrenalinista umocněný na druhou. Nejen, že je to typ peona, který vyhledává nebezpečné situace, ale on je doslova a do písmene miluje a snaží se jejich efekt ještě znásobit. A pozor - v kamikadze situacích není rád sám, ale rád do nich přivádí i ostatní.

Kinder management
Tzv. Dětský management. Také "Child management" nebo "Inkompetent management".
Jedná se o speciální "moderní" management, který pomáhá narovnat věkový průměr na statut "mladý kolektiv". Kinder manager je zpravidla člověk, jehož věk nepřesahuje 25 let. Je single nebo neženatý, bez dětí, zcela oddán práci. Pod sebou mívá podřízené s věkem 30+, 35+, 40+. Zaměstnance s věkem 45+ dovedně umí "vypustit" z firmy.
Kinder management jako moderní a progresivní metoda vedení mladými a všehoschopnými zaměstnanci je poslední dobou prosazován v mnoha malých i velkých firmách. Dokonce se začíná prosazovat ve státních institucích. Zatímco v soukromých firmách vidí majitel firmy potenciál v mladém managerovi, který je jako prázdné vědro, jež se postupně plní, ve státní správě vidí v kinder managerech potenciál zejména jejich rodiče - úspěšní státní úředníci.
Pracovat pod Kinder managerem je radost, protože jen vedení mladého a zkušeného člověka může jeho podřízené povznést na kvalitativně vyšší úroveň, která s sebou strhne celou firmu nebo organizaci.

Kosmonautická  mise
Velice oblíbená mise u menších zaměstnavatelů. Peon je vyslán na oběžnou dráhu a nesmí se vrátit zpět, dokud družice nebude opravena. V praxi to znamená, že se sednete do staré rakety, jedete dráhou plnou šutrů a kosmického smetí 3 - 6 hodin na místo. Tam pracujete s minimálními přestávkami tak 4 - 12 hodin, následně zase jedete 3 - 6 hodin domů. Nebo ještě do práce, složit věci a pak domů. Celkem taková krásná kosmonautická mise může vzít 10 - 24 hodin. 24 hodin je zatím nejvyšší zaznamenaný rekord.  Odjezd ve 3 ráno, návrat ve 3 ráno. Bez příplatku. Jen s přesčasem.
Ještě zajímavější je tzv. prodloužená kosmonautická mise. To je mise, kdy přijedete na místo a zjistíte, že problém ještě ten den nevyřešíte. Hostitelská kosmická stanice vás přechá přespat někde v šatně a nebo přespíte ve své raketě, protože nasa vám zapomněla zabukovat hotel. A nebo vám ho vůbec nechce proplatit. A nebo vám v jednu hodinu v noci řekne, ať si něco seženete sami. Zatím nejdelší kosmonautickou misi jsem zaregistroval u kolegy od čtvrtka do soboty. Byla to mimořádka, protože původně kosmonaut počítal s tím, že se vrátí ještě ve čtvrtek.  Po návratu jsme kolegu oslavovali (kromě známých, příbuzných a protekcionistů, kterých se podobné mise samozřejmě netýkají) jako Gagarina a tato přezdívka už mu tak trochu zůstala :-).

Nemusím snad říkat, že dal nasa výpověď během následujících šesti měsíců :-).

Makač
Typ peona, který je předurčen rozjet nějaký byznys nebo intenzivně konat práci po ohraničený časový úsek. Tj. takový peon je ve firmě dočasně, než se strhne jak péro od gauče. Jakmile se opotřebí, bude vyměněn.

Myšlenková ZOMBIE
Peon, který byl v rámci couchingu zhypnotizován a byl mu vsugerován nový model chování. Tyto případy se množí. Pozor na to. Daný jedinec o sobě netuší, že se stal ZOMBIE loutkou. Jeho nové vzorce chování se spouští buďto bezprostředně po hypnóze nebo na základě příkazů - např. "matrjoška", "nový příběh", "světlonoš", apod. Tito lidé již nejsou důvěryhodní. Vyhýbejte se kontaktu s nimi, pokud není ve vaší moci odvolat jejich program.

Nadčasovost
Nadčasovost je termín, kterým Pán zpravidla označuje něco, co se vymyká z běžného rámce chápání. Na vymýšlení nadčasových řešení tady není peon, ale jeho Pán. Z nadčasovosti může časem vzniknout zajímavý záděr.

Nadhodnota
Oblíbené slovo Pána. Od svého peona vyžaduje, aby mu přinášel oběť, která se nazývá "nadhodnota". Tuto nadhodnotu musí peon přinést bez nároku na finanční odměnu. Jako příklad můžeme uvést přesčasy zdarma nebo práci doma pro svého Pána zdarma.

Nátlakový proces
Nátlakový proces se využívá v tzv. Zahušťování guláše nebo v případě, kdy se chce Nenažer někoho z firmy zbavit. Může se jednat o nevyplácení premií, pokuty, sankce, pojeby. Psychický nátlak, ale občas i fyzický nátlak. Fyzický nátlak může být přímý nebo nepřímý. Nepřímý fyzický nátlak je např. nepovinně povinný výlet po horských hřebenech, na kterém vybraní peoni málem vypustí duši. A pak si rozmyslí, jestli chtějí ve firmě zůstat nebo vypadnout.

Navezený PEON
Situace, kdy vedení firmy tak zvaně naveze PEONa do absolutní sračky sračkovité, ze které není úniku. Z PEONa se stává tzv. "navezený peon", kterého sklápečka navezla a vyklopila do hromady sraček.

Něco do výplaty
Oblíbený Pánův termín, kterým předem slibuje Peonovi odměnu do výplaty za vykonanou práci navíc. Je zvykem, že se Peonovi nesdělí přesně, co dostane do výplaty. Očekává se absolutní důvěra ve svého Pána, že ten již bude vědět, kolik korun nebo stokorun pracovitému peonovi do výplaty vloží navíc. Pokud se peon zeptá, kolik dostane do výplaty za práci navíc, většinou uslyší tuto moudrou odpověď: "Nech se překvapit." Na takovou "dohodu" může přistoupit jen naprostý hlupák.

Nenažer
Termín "Nenažer" vymyslel čtenář Blogovníku. Je to originální a výstižné označení takového manažera, který se snaží ze své funkce co nejvíce urvat pro sebe. Šikovně, vytrvale a průběžně tlačí na zvýšení platu, "privatizuje" si firemní zdroje pro sebe, preferuje při dohazování práce své známé, aby se posílila jeho moc ve firmě. Jeho touha nasytit se firemními zdroji je prakticky nekonečná.

Neřeš to!
Oblíbená fráze ambiciozních peonů. Za touto frází se skrývá vše. Hrozba. Intrika. Něco utajeného. Když vám někdo na vaši otázku řekne: NEŘEŠ TO!, je to jednoznačně hozená rukavice do ringu. Daný peon nechce spolupracovat, chce si hrát na svém písečku, nechce se dělit o informace a intrikuje na svůj vlastní úspěch. Pozor na něj!

Obrácený management
Obrácený manegement je takový management, který je k překvapení mnohých obrácený. Jedná se speciální řízení podřízených peonů, kde správně je špatně a špatně je správně. Kde peoni jsou manipulováni k tomu, aby poslouchali obrácené rozkazy (vyřiďte si to mezi sebou, vyčmuchej to, nějak to pořeš, hlavně aby to fungovalo, apod.). Všechno vychází z jednoduché premisy. Za málo peněz vysoký výkon. A od této logiky se odvíjejí veškeré další příkazy managementstva. Typický příkaz obráceného managementu jde proti základním zájmům peona, ale peon je současně manipulován tak, aby obrácené příkazy plnil. Klasickým příkladem obráceného managementu je, jestliže vedoucího pracovníka vykonává nezkušený, mladý, mlékem pobryndaný chlapec a naopak zkušení pracovníci jsou mu podřízeni. Od toho se odvíjí několik pořekadel - čím méně umíš, tím výše půjdeš; kdo nic nedělá, ten nic nepokazí a kdo nic nepokazí, bývá pochválen; kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.... Čím více umíš, tím déle si tě necháme na nejnižší pozici jako makače, protože ses nám osvědčil. A samozřejmě takové klasické pravidlo "manager není managerem kvůli svým odborným zkušenostem nebo odborné praxi, ale kvůli řízení nebo-li menežování".

OČR
Ošetřování člena rodiny. Přisprostlé vulgární slovo, které by se před Pánem nemělo vůbec vyslovovat. Bohužel je ještě stále důstojně hrazené, takže se peon nebojí na OČR např. s dítětem jít.

Odbory
Jedná se o vulgární a přisprostlé slovo, které je na panství Pána zakázáno vyslovovat. Pokud peon začne toto slovo skloňovat a časovat, bude bez milosti odsunut z panství svého Pána do vyhnanství.

Otevírání konzerv
Jedná se o pracovní proceduru, ve které je peon pozvaný na poradu s tím, že neví, co se bude na poradě projednávat, co si má připravit atd. Na poradě dostane takový "jednoduchý" dotaz, např. "pamatuješ si na zakázku před pěti lety?". Odpověď zní u upřímného peona NE, u snaživého peona ANO a v tomto případě se snaží snaživý peon vyfabulovat co nejsprávnější odpověď pro svého Pána, aby Pán byl s odpovědí spokojený.
Nemusím snad říkat, Pán nebude spokojený s peonem, který si nevzpomene a neotevře svou konvervu před svým Pánem.

Outdoor
Speciální terénní cvičení pro peony. Tak jako vojáci mívají polní cvičení, podobným způsobem mají peoni svůj outdoor. Všemi mastmi mazaní a draze placení instruktoři masírují několik dní v kusu peonům mozky, aby se stali tito peoni povolnější a na slovo poslouchali svého pána.  Tak jako vojenské cvičení, také outdoor zpravidla trvá 24 hodin denně několik dní v kusu za sebou a koná se v lesích, v horách, na vzdálených a obtížně přístupných místech, aby peoni nemohli jen tak snadno pláchnout.

Ovčan
Pokud znáte člověka který nechodí k volbám, neprojevuje aktivně své názory, zásadně nechodí na demonstrace, politicky se nezapojuje, bojí se, bojí se o peníze, bojí se o místo, bojí se, že něco nesprávného řekne, chce být za každou cenu zadobře se svým vedoucím a nechce si rozhodit dobré vztahy s Vládou, Stranou  a Lidem, pak jste narazili na jednoznačného OVČANA. Ano, je to typ občana, který se vzdal svých občanských práv a stal se občanskou ovcí. Ovečkou, která je pasena Pasákem a ovečkou, která je hlídána Hlídacím psem. Je to svobodná volba, samozřejmě, rozhodl se sám. Pamatujte. Ovčan se bojí. Může házet rameny, ale stále je to Ovčan. Pokud necítí za sebou jistotu desetinásobku, jistotu Strany, Vlády a Lidu, VŽDY SE STÁHNE, ať už má pravdu a nebo ji nemá. Právě díky ovčanům mohou vznikat totalitní režimy. Ovčan neprotestuje. Táhne se systémem VŽDY A VŠUDE. Kdo má kormidlo u ruky, má zároveň k dispozici spoustu Ovčanů. Kolik je ovčanů mezi občany, to je otázka. Odhaduje se, že přibližně 50 - 60 %. Jedním z ukazatelů podílu ovčanů mezi občany jsou volby a volební účast.

Pán
Pán je Pán. Je to zpravidla majitel firmy nebo hlavní akcionář, hlavní podílník. Je to osoba s rozhodovacími pravomocemi v dané firmě nebo společnosti. Peon pána na slovo poslouchá, klaní se mu, uctivě jej zdraví. Pánovo slovo je pro Peona svaté. Pán má vždycky pravdu, a když ji nemá, tak platí pravidlo číslo jedna. Před branami Pánovy firmy končí demokracie a začíná Pánovo království nebeské.

Pánova oslava
Pánova oslava je sváteční den, kdy si Pán sezve peony, aby s nimi něco oslavil. Často se oslava propojuje s poradou, kdy se osm hodin pán s peony radí a dalších osm hodin s peony slaví. Další den ráno zpravidla peoni musí přijít do práce s tím, že se toleruje až o hodinu pozdější příchod a někdy i sick-day. Někteří Páni si na svou oslavu vybírají nepřístupná a vzdálenější místa, aby se peoni nemohli zdekovat před začátkem oslav, kde je samozřejmě hlavní postavou jejich Pán, který chce slyšet obdivná slova, pochvalné řeči a přípitky na jeho zdraví.

Paragraf
Zastaralá metoda kurýrování peona. To se dřív zašlo k lékaři, který vystavil "neschopenku". Následně peon marodil týden, dva týdny, tři týdny, dokud nebyl zcela zdráv. Pán zatím zajistil za peona zástup. Nová převratná metoda léčby se nazývá Sick-day a není vyžadován lékař, což je skvělé /viz tento termín/.

Paralelní management
Nebo také "překryvný management".
Ve firmě může nastat situace, kdy vlivem zahuštění guláše vznikne souběžná struktura managementu. Dva lidé ve firmě mohou vlivem inkompetentního řízení získat podobné kompetence, které uplatňují vůči peonům.
Následky bývají poměrně tristní. Peon musí podávat dvojí hlášení, dvojí servisní zprávy, musí se rozhodovat, komu bude referovat v případě, že se překryvní manageři nemají rádi a přikazují, aby peon tomu druhému neposkytoval informace ve snaze získat tzv. výhodu v řízení a iniciativu na svou stranu, kterou se prokáže svému Pánovi.
Nemusíme snad dodávat, že oba paralelní manažeři jsou placení "manažersky". Zda je takový přístup pro firmu výhodný, je skutečně otázkou, výsledkem však bývá, že jeden z překryvných managerů časem odejde sám a nebo odejdou jejich peoni v případě, že Pán na svých překryvných managerech bude trvat a co víc, znásobí překryvnost na vyšší level - trio dobře placených překryvných managerů a to už je skutečný extrém.

Peon
Slovem PEONI je třeba označit všechny jedince, kteří pracují pro své Pány, aby dostali mzdu. Tato kasta se skládá převážně z pracovníků pracujících na hlavní nebo vedlejší pracovní poměr a je to zatím kasta většinová. Občasně do této kategorie zapadají také lidé pracující na živnostenský list (pozn. aut. tak zvaní Schwarzpeoni - správně čti švarcpeoni).

Peoni se povětšinou vyznačují nepřemýšlením nad budoucností. Když jsou nespokojení, neprotestují. Ke změně svého Pána zpravidla dochází v situaci, kdy už není na výběr, tj. kdy i základní peonská práva (právo na odpočinek, právo na mzdu, právo na lékařské ošetření v peonské
pracovní době, právo na přesčas apod.) jsou vážně ohrožena.

Mnozí Peoni pro svého Pána pracují velmi intenzivně. Dovolené mívají 4-5 týdnů v roce. V rámci udržení si Peonského stavu jsou občas ochotni i ve svém volnu pracovat pro svého Pána např. telefonováním, psaním služebních e-mailů.

Většina Peonů se snaží svému pánovi líbit. Od toho si slibují, že obdrží vyšší mzdu (řádově o stokoruny), a možná lepší pozici na panství svého Pána, tak, aby mohli udílet pokyny dalším Peonům. Někteří Peoni neváhají naprášit na svého kolegu Peona škodící informaci za účelem
vlastního prospěchu. Tomu se říká Peonská rivalita. Peonská rivalita může vést k vyšší efektivitě firmy jako celku, ale také může vést ke zkáze panství Pána. Záleží na tom, zda následkem Peonské rivality odejdou schopní Peoni nebo ti neschopní.

Kolik je v tomto státě opravdových Peonů je nesnadné určit. Lze předpokládat, že jejich počet se bude nacházet mezi 1 000 000 a 2 000 000 lidí. Panuje ustálený názor, že z jejich práce jsou živené ostatní kasty a v současné době z větší části i pokladna státu.

Peon Bez Zábran (tzv. bezzábranový peon, nebo-li Kamikadze Peon nebo-li osvobozený Peon)
Je to Peon, který byl už tolikrát zahuštěn gulášem, povařen společně s Peony tlučhuby, Peony vydržovanými i Peony zasloužilými, že už mu na ničem nezáleží. Klidně vynadá Pánovi, klidně vynadá nenažerovi. Říká na plnou hubu, co si myslí a nezáleží mu na tom, co se stane. Je to opravdové Kamikadze. Osvobozený Peon. Tak dlouho tohoto Peona zneužívali, klečeli na něm, až z toho chudák klesl na samé dno a tam našel... sám sebe jako člověka. Osvobozený Peon řekne Pánovi pravdu. Může tím značně pomoct firmě. Takový Peon řekne pravdu i ostatním Peonům. Nemá obavy z žádného žalobníčka ani přizdisráče, který by chtěl Peonovi Kamikadze škodit. Už toho zažil tolik, že mu na ničem nezáleží a jeho reakce jsou většinou nevypočitatelné dopředu. Nelze je odhadnout. V Peonovi Kamikadze je skryta hluboká naštvanost propojená s poznáním reality. Většinou je to zkušený Peon, ke kterému ostatní peoni chodí pro radu. Tohle jediné jej chrání před shozením přes palubu ze strany Pána. Jeho zkušenosti a specializace. Tito Peoni nakonec skončí mimo firmu. Pán je v určitém okamžiku donucen se takového Peona zbavit. Pravda většinou bolí a není příjemná. Paradoxní je, že tento typ Peona si vytvořili Páni sami svým přístupem.

Peon Chudáček
Je to peon, který si jen hraje na "chudáčka". Ve skutečnosti má nadprůměrný plat a mimořádné výhody. Navenek však neustále zdůrazňuje, jaký je to chudák. A on to opravdu chudák je, ale duševní. Takovému peonovi nemůžete věřit nic. Zajímavé na tom je, že i když tento Peon Chudáček ví, že vy víte, stejně opakuje tu svoji pohádku pořád dokola. Mele kydy, že jeho plat je stejně malý jako plat nějaké uklízečky a tak pořád dokola. Je to únavné a šílené. Proč Peon Chudáček vyvíjí tyto informace? Strašně se bojí lidské závisti, konfliktů a nechce se dostat "do řečí". Velice se bojí ohledně oslabení své pozice ve firmě a tak pouští pyžmo chudáckosti, aby ho ostatní litovali, byť sami  jsou na tom třeba i desetkrát hůř. Zajímavá situace nastane, když je z Chudáčků tvořena většina kolektivu a kdokoli normální chce naznačit, že je opravdový chudák :-). Nikdo mu samozřejmě nemůže věřit. Tím se v kolektivu psychicky a pracovně setřou rozdíly mezi dobře placeným a špatně placeným peonem.

Peon Kleptoman
Peon Kleptoman je druh Peona, který, pokud má možnost, tak bere. Uvidí propisku, bere propisku. Uvidí metr, bere metr. Uvidí sluchátka, vezme sluchátka. Peona Kleptomana je prakticky nemožné přistihnout při činu a je jen jediná možnost. Všechny věci si zamykat, schovávat, mít na stole absolutně nepotřebné sračky. Pokud vám dojde trpělivost s Peonem Kleptomanem, je nutno použít tzv. šokovou terapii. Ta většinou Peona Kleptomana alespoň ve vztahu k vaší osobě rychle vyléčí.

Peon Přizdisráč
Velice zajímavý Peon, který s vámi "jakoby" drží basu. Nejaktivněji v místnosti pomlouvá majitele firmy, vede ně něj dehonestující kydy. Dělá ze sebe tvrďáka ve vztahu k vedení a zároveň chce slyšet od vás podobné řeči. No nedejbože, když dojde na osobní setkání s Pánem. Z peona jakotvrďáka se vyklube přizdisráč, který napráší všechno a všechny, jen aby byl on před Pánem nejlepší. Pozor na to.

Peon tlučhuba
Je to typ Peona, který má hubu velkých slov. Můžete například od něj slyšet toto: "Já ti dám do držtky", "Já tomu nenažerovi omlátím hlavu o stěnu" apod. Vždycky má hubu plnou velkých slov, ale jakmile dojde na osobní setkání s nenažerem nebo Pánem, sklapne mu a chová se jako schizofrenik, jako doktor Jekyll a Hide nebo Hyde. Prostě jako dvojí osobnost. Jako blázen. Takže pozor na něj, je to prospěchářský maniak a nelze mu věřit. Nedej bože, když jeho Pán zaslechne jeho prázdná slova. Těžko se to tlučhubovi vysvětluje. Většinou si dává sakra majzla, aby ho Pán nebo nenažer nezaslechl. Ale zároveň si dává pozor, aby jeho slova slyšeli ostatní peoni a to proto, aby ho uznávali jaký je to "borec".

Personální blbotika
V některých Panstvích ustoupí personální zdravý rozum natolik, že při příjmu nových zaměstnanců rozhodují tyto skutečnosti:
- zda je to příbuzný Pána
- zda je to něčí kamarád nebo známý
- zda bydlí v místě
- zda přichází od konkurence bez ohledu na to, jak dobrý u konkurence byl a proč ho vlastně vyhodili

Základní meritum, základní úhelný kámen, tj. odbornost, praxi a zkušenosti + motivaci nového pracovníka, NIKDO neřeší. Při přijímacím pohovoru tak uchazeč nekomunikuje s někým, kdo by snadno odkryl uchazečovy odborné nedostatky (motivace je leckdy prostá - personální blbotik se nechce shodit před svým Pánem, že nedokáže dostatečně posoudit kvalifikaci nového uchazeče, rozhodující jistotou proto v mnohých případech zbývá červený diplom). Personální blbotici jsou tak zavaleni přívalem slibů a neurčitých velkolepých prohlášení. Výsledek je samozřejmě jasný. TOHO ČLOVĚKA MUSÍME VZÍT!!!

A tak, zatímco zkušení peoni, kteří by rozhodně měli co říct k danému uchazeči, nejsou k personální proceduře přizváni ani náznakem, musejí následně přijmout do svého kolektivu kolegu, který je něčí příbuzný nebo je něčí kamarád nebo je něčí známý, který rozhodně bydlí v místě (nebo se brzy přistěhuje), a který má ROZSÁÁÁHLÉ zkušenosti od konkurece, jež nikdo nedokázal u pohovoru prověřit. A který samozřejmě nasliboval plný náklaďák velkolepých prohlášení, jak firma poroste, pokud v ní bude pracovat.

A tomu se říká PERSONÁLNÍ BLBOTIKA.

Politruk "demokratický"
Jedinec, který by za jakéhokoli režimu vykonával funkci politruka.

Politruk představuje člověka s mocí ubližovat ostatním lidem i bez důvodu nebo z ideologických důvodů. Zpravidla se jedná o zástupce velitele/ředitele/majitele vojenského nebo i civilního útvaru lidí, které můžeme nazývat v civilu oddělením, sekcí či divizí. Politruk má za úkol dozírat na celý podřízený útvar, občas i včetně samotného velitele/ředitele. Kontroluje patřičné ideologické uvědomění mezi vojáky nebo peony. Jedná se zejména o kontrolu rebelantských řečí (telefonáty, maily, internetová komunikace + tomu podřízená cenzura např. v internetových médiích) a kontrolu výkonnosti + kontrolu zpravidla nesmyslných nebo přehnaných požadavků na pracovní povinnosti vojáka nebo peona.

Politruk je zpravidla v těsném kontaktu s velitelem/ředitelem, kterému za tepla předává klíčové informace o jednotlivých lidech /lidově nazýváno - bonzuje/. Má právo potrestat i bez důvodu jakéhokoli člena útvaru nebo peona přímo vyhodit.

Často to jsou právě politruci, kteří skutečně velí danému útvaru na úkor neschopného ředitele, který k sobě politruka potřebuje. Zpravidla se jedná o politicky a ideologicky uvědomělé jedince, po vojenské nebo civilní stránce věci naprosto nezkušené a často i neschopné jedince (neschopný řidič, neschopný střelec, neschopný obchodník...). Tato skutečnost měla a má v obecné rovině naprosto negativní vliv na výkon celého útvaru/firmy a to zejména na bojeschopnost a efektivitu daných jednotek/peonů.

Porada
Je to speciální schůze peonů, řízená manažerem nebo přímo Pánem peonů. Na mnoha panstvích se porady konají pravidelně a často. Některé porady začínají hned ráno a končí odpoledne. Nezřídka je Pán schopen radit se s peony šest až osm hodin v jednom zátahu. Od peonů se vyžaduje, aby se na poradě tvářili vážně, nesmáli se, byli aktivní, přikyvovali svému Pánovi a pokud Pán neví, zavčas ho upozornili, poradili a byli mu k ruce. Pán se na poradě musí cítit důležitě a peon musí z porady odcházet s novými úkoly a nařízeními. Není přitom důležité, že peon za poradní den vykonal minimum práce. Důležitá je porada samotná. Čím častěji se konají porady, tím lépe a důležitějí se manažer nebo Pán cítí.

Pořešte si to mezi sebou

Je oblíbená věta mnoha Pánů, kteří ji používají jako přes kopírák v případě, kdy mají peoni mezi sebou spory nebo hádky či organizační problémy. Úkolem manažera nebo Pána není takové malichernosti řešit, je to pod úroveň pomazaného Pána nebo velezkušeného mamažera. To je záležitost čistě peonů. Proto se říká: "pořešte si to mezi sebou, ale úkoly musí být splněny". Pokud tuto větu použije peon vůči managementu, většinou přijde okamžitá nazlobená reakce, leckdy spojená i s trestem.

Prodloužená kosmonautická mise
viz Kosmonautická mise.

Prominent
Peon Prominent je peon, který má speciální ohledy a zacházení ze strany svého Pána. Může to být příbuzný nebo kamarád či peon, který uzavřel se svým Pánem oboustranně výhodnou dohodu.

Překryvný management

viz Paralelní management.

Přesčas
Jedná se o termín, který zahrnuje práci přes dovolený čas peonní práce. Pracovní čas peona tedy dovoluje jeho Pán. Pokud peon pracuje přes tento čas pro svého Pána a je-li to bez souhlasu Pána, není tento čas uhrazen, ale propadá ve prospěch pána. Jestliže Pán dovolí, aby peon pro něj pracoval přesčas, může být tento přesčas uhrazen nebo vyčerpán prostřednictvím tzv. náhradního volna.

Přetížená porada
Porada, na kterou si Pán pozve více peonů, a na každého má zcela jiné informace k projednání. Ostatní peoni, kteří nejsou na řadě, musejí čekat, až se projednají věci, které se jich netýkají. Čím více peonů na takové poradě, tím déle musejí čekat. Ale to je v pořádku, protože nejdražší čas je Pánův čas a nikoli čas jeho peonů.

Přetížený peon
Peon, který má tzv. obecnou a velmi rozsáhlou pracovní náplň. Dostává různorodé úkoly, skáče z úkolu na úkol a věnuje se souběžně více různým věcem. Takovému peonu se říká PŘETÍŽENÝ.

Rozjetý vlak
Název "akce", do které je přivzat peon, aby ji dořešil. Většinou se jedná o sračkovitou akci s idiotskými parametry a termíny, kterou domluvil nějaký inkompetent. Rozjetý vlak se akci říká proto, že jakmile je do akce přibrán peon, má problém z vlaku vyskočit. Veškeré následky za vyskočení z vlaku jdou na vrub peona. Při vyskočení z vlaku si může peon srazit vaz. Inkompetent, který "vlak" domlouval, zůstane nepostižen.

Sick-day
Řekněme si to na rovinu. Pánovi se nelíbí, když je jeho peon nemocný. Jak to však udělat, aby peon byl co nejvíce v práci a nefušoval do toho doktor vypsáním týdenní nebo dvoutýdenní nemocenské? Naštěstí se vymyslel Sick-day. To je zázračný den, který Pán milostivě svému peonovi zaplatí a on může být doma. A věřte tomu, že se dějí zázraky. Místo toho, aby se peon léčil dva týdny s angínou nebo jeden týden s chřipkou, dokáže si počkat do pátku, v pátek si vzít sick-day a za tři dny se plně vyléčit z jakékoli nemoci. V pondělí je peon jako rybička. Myslím, že působivější zázraky se snad neděly ani v Novém zákoně.

Single
Lidé, kteří si dobrovolně vyberou život o samotě, bez partnera. Většinou žijí sami na bytě nebo malém domě. Vyhledávají krátkodobé přátelské nebo intimní vztahy a dobrovolně nežijí v páru, ale v osamocené domácnosti.

SINGLES mají více času na realizaci svých zájmů. Věnují se rozličným sportům, z nichž nejvýznamnější může být sport chlastací nebo hulící. Vyhledávají adrenalinové sporty. Kupují si luxusní věci, značkové oblečení, dobrá auta. Bez rodiny, kterou by museli živit, se prostředky vždycky najdou. Nemají problém zaměstnavatele změnit nebo se přesunout na jiné místo v republice či mimo republiku. Single může pro svého zaměstnavatele pracovat i zadarmo o víkendech nebo po nocích. Tím degraduje práci ženáčů a zpravidla to vede k odlivu ženatých lidí z firmy, kteří tohoto nasazení nejsou schopni.

Právě takoví, kteří se odváží zakusit štěstí v zahraničí, zpravidla zjišťují, jak moc je na tom Česko špatně a jak dobře se lze mít jinde, pokud se člověk nebojí práce a cizího jazyka.

Srdcař
Peon, který ve firmě pracuje dlouhodobě. Je to peon, který je ochoten vytvářet "nadhodnotu" a přinášet pro svého pána "něco navíc" a zdarma. Mladým peonům ukazuje, jak mají pracovat, a hlavně dávat "dary" svému pánovi prostřednictvím práce navíc. Motivací Srdcaře je zpravidla jeho věk. Bojí se, aby nebyl propuštěn, a proto je svému pánovi maximálně loajální. Udělá, co se po něm bude chtít, ať už je to cokoli. Pán si Srdcaře nechává ve firmě právě proto, aby přenesl svoji pracovní loajalitu na mladší a nezkušené peony.
Jsou Srdcaři dvojího typu a v tomto je to právě zákeřné. Tzv. Hloupí Srdcaři vytváří nadhodnotu a jdou mladším peonům příkladem, aniž by za to měli extra platové ohodnocení. Jednoduše mají podprůměrný plat a dělají "dobrou" práci. Tak se to Pánovi líbí.
Potom existují tzv. Chytří Srdcaři a ti také vytváří nadhodnotu a jdou mladším peonům příkladem, přičemž za to mají opravdu EXTRA platové ohodnocení. Navenek se samozřejmě tváří, že jsou placení stejně jako ti mladší peoni a v tom je to právě zákeřné. Mladší peony popadne "schýza" a začnou předvádět ďábelsky efektivní výkony, aby se kolegovi Srdcaři vyrovnali. A Pán je spokojen. Firma poroste.

Tragéd
Peon Tragéd se vyznačuje schopností vyvolávat rozličné tragické události na panství svého Pána. Způsobuje rozličné chyby a záděrové situace, které odmítá řešit a přenáší je na druhé peony. Pán si většinou Tragéda na svém panství drží ze dvou důvodů. Za prvé s ním má jakýsi sociální pseudosoucit a je mu ho líto vyhodit. Pokud na Tragéda pobírá nějaké příspěvky od státu, umocňuje to jeho touhu Tragéda nevyhazovat. Za druhé je Tragéd pro Pána extrémně levný a svou práci vždy nějak udělá. Když ji neudělá, tak tragédii vyřeši jeho kolegové. A bez nároku na odměnu.
V extrémních případech dává Pán Tragéda jeho kolegům za vzor, aby povýšil Tragédovo sebevědomí a "vyléčil" ho z tragédství. Bohužel tato událost způsobuje dvojí neštěstí: Tragéda takto nelze vyléčit a jeho sebevědomí jej tlačí k vytvoření ještě větších tragédií, než jsme doufali. A to druhé neštěstí spočívá ve stále větší nasranosti kolegů Tragéda. Nejen, že musí dělat za Tragéda práci a řešit jeho maléry, ale ještě je jim Tragéd předhazován jako schopný a nadějný pracovník. Tak to je ... začátek ohromné fluktuace z firmy Pána. A Pán se nestačí divit...
Skvělé finále může spočívat v tom, že když odejdou kolegové Tragéda, Tragéd do firmy dotáhne další Tragédy sobě podobné. Firma pomalu klesá pod hladinu a Pán hledá příčinu neštěstí, ale nemůže ji objevit. Je to, jako když přemalujete slunce na černo. Předtím jste Slunce považovali za něco samozřejmé, ale když přemalujete slunce na černo, tak velice rychle zapomenete, jak to Slunce bylo užitečné a marně hledáte v té tmě nějakou náhradu.

Turbo
viz Forzážista.

Turbista
viz Forzážista.

Úřad bezprizorních peonů
Je to úřad, kde se hlásí tzv. bezprizorní peoni, aby se přesunuli do kasty Bezprizorních. Pokud bývalý peon zůstane v kastě Bezprizorních příliš dlouho, přesune se do podkasty Služebníků/Otroků, kteří na veřejnosti zpravidla bývají ve své služebnické/otrocké době zvýrazněni efektivními barvami, aby je náhodou někdo nepřejel.

Víš jak!
Fráze submisivně-karierních peonů. Jedná se o typ peona, který si není jistý kompletní odpovědí, a proto sáhne po oblíbené frázi: VÍŠ JAK! Něco nakousne a použije frázi. Výsledkem je, že se dozvíte velké kulové. A to je vlastně účel. Je to znak submisivně-karierního peona, který taktizuje na vlastní úspěch a nehodlá se s vámi dělit o informace. Takový peon je submisivní před vedením, řekněme až úlisný a naopak karieristický ve vzájemných vztazích mezi peony tak, aby byl viděn v co nejlepším světle.

Vlezdoprdelec (podržtaška)
Peon Vlezdoprdelec je specifický druh peona, který neustále leze svému Pánovi do zadnice, v některých případech i velmi reálně. Takový peon má většinou lepší pozici ve firmě než-li ostatní peoni, zároveň má šanci na rychlý postup.

Vyčmuchat
Slovo vyčmuchat je speciální termín, který Pán používá pro své Peony, které občas v záchvatu dobrosrdečnosti považuje za své pejsky. Myslí se tím, aby peon vyřešil problém, který je obtížně řešitelný. Proto se nehodí běžné slovo "vyřešit", jelikož není znám postup vedoucí k řešení. Mnohem přiléhavější je slovo "vyčmuchat". A tak Peon nažhaví svůj čich a jde vyčmuchat řešení problému.

Vydržovaný peon
Je to typ peona, který má k Pánovi určitou blízkou vazbu. Pán nemusí mít tohoto peona přímo rád, ale musí jej chránit a pečovat o něj, protože je tento peon součástí Pánova interního světa. Může to být jeho příbuzný, člen nějakého spolku, blízký přítel. Je to peon nadřazený nad ostatními peony a dokonce i Zasloužilý peon si tohoto peona raději příliš nevšímá.

Vyhořelý peon
Je to stádium peona, který se ze zapouzdřeného stavu dostane do etapy vyhoření. Vyhořelý peon má minimální pracovní produktivitu. Nervově labilní jedinec, trpící migrénami, nepřiměřeně reagující na vzniklé stresové situace. Ano, to je syndrom vyhoření. Úkoly neplní dobře, působí nejistě, výsledky práce prakticky žádné. Pán se takového peona zpravidla zbavuje pro jeho "lenost" a "neschopnost". Nicméně, pravda je zcela jiná. Vyhořelý peon by pracovat chtěl, ale je zničený dlouhodobou službou svému pánovi. Po vyhození dochází na úřad bezprizorních peonů. Následují dvě možnosti. Buď si peon odpočine a zbaví se syndromu vyhoření a nebo se stane nevyužitelným a ekonomicky nezdatným. V takovém případě následuje propad do nižší kasty - Služebníků/Otroků/Bezprizorních.

Workshop
Workshop je setkání peonů pod taktovkou manažerů. Na Workshopu se zpravidla grilují peonům mozky a ohýbají myšlenkové proudy. Peon je po workshopu více povolnější a připravený pracovat s maximálním nasazením pro svého pána. Prakticky přínos workshopu je zpravidla nulový, ale to není důležité. Důležitá je peonova loajalita v tom, že dokázal sedět osm hodin na zadku nechat si ohýbat mozek.

Záděr
Termín převzatý z vojenského života záklaďáků se snadno ujal také mezi peony. Nejčastěji se jedná o úkol, pro jehož plnění nemá peon řádné podmínky, nicméně splnit ho musí. Je to podobné, jakoby jste měli vrtat do zdi, ale neměli vrtačku. Nicméně úkol musí být splněn a je jen na vás, jak si poradíte, zda budete vrtat prstem, propiskou, vrtačku si půjčíte nebo koupíte ze svého.

Zahuštění guláše
základní termín viz Guláš.
Zahušení guláše je v podstatě takové řízení firmy, kdy se pracovní prostředí neustále zahušťuje. V případě pracovní náplně zaměstnance se jedná o neustálé přidávání práce až do takové míry, že zaměstnanec vlivem zahuštěného guláše tzv. vybublá z firmy ven.
Také se jedná o proces přidávání cibule. To je proces, kdy firma přijímá lidi tzv. nadstav a vnáší tím nervozitu mezi stávající peony, kteří si nejsou ničím jistí. Jakmile se noví lidé zaučí, nadřízený nenažer si vybere, koho z firmy vyloučí tzv. nátlakovým procesem.
Také je možné guláš více pepřit. Pepřením se myslí pokuty, pojeby, sankce, nevyplacené prémie. Guláš se stane nestravitelným a to vede k odchodu peonů, kterých se nenažer chtěl stejně zbavit. Nemusí jim vyplácet odstupné.

Zapouzdřelý (zamrzlý) peon
Typ peona, který doslova "zamrzl" v čase. Nepokouší se o žádné invence, nechce se vzdělávat, udržuje si stabilní pracovní podmínky, je názorově zkostnatělý. Rezignoval na situaci kolem sebe. Svoje nápady polyká, poslouchá pokyny a snaží se udržet si pracovní místo za každou cenu. O fluktuaci neuvažuje, případně o ní mluví, ale nikdy nezrealizuje. V případě nuceného odchodu reaguje hystericky a je ochoten podniknout obrovské ústupky svému Pánovi.

Zasloužilý peon
Je to peon, který má vůči Pánovi určité zásluhy. Například něco vymyslel a pánovi peonova myšlenka vydělává. Nebo pro Pána udělal něco zadarmo, třeba mu vykopal jámu na zahradě. A nebo prozradil Pánovi rebelující peony, případně ukázal na peona, který rebeluje nejvíc. Nejlepší u Zasloužilého peona je, že do budoucna si u Pána vydobude nové zásluhy. Je to Peon, kterého má Pán mimořádně v oblibě. Tohoto peonka chrání, šetří si ho, ofukuje ho, platí si ho. Je to jeden z nejlepších peonů, které Pán může mít. Bohužel vzhledem k nákladům na tohoto peonka si Pán nemůže dovolit mít těchto peonů plnou firmu. A navíc by se Zasloužilým peonům záslužné ostruhy u pána v tomto prostředí vytvářely jen obtížně. Jak můžete práskat na práskače? A tak je hustota těchto peonů většinou tak 1 Zasloužilý peon na 10 normálních peonů. Dokonce se Zasloužilý peon snaží ostatní normální peony povzbuzovat k rebelii. Ze dvou důvodů - za prvé, aby si svoje jedinečné postavení udržel a za druhé, aby měl co pánovi práskat, ať už verbálně nebo non-verbálně.

Zpětná vazba
Zpětnou vazbu lze přirovnat ke kopnutí elektrickým proudem. Je to podobné strkání hřebíku do zásuvky, do dírky s fází. Okamžitě dostanete zpětnou vazbu prostřednictvím kopnutí. Podobně se na pánově statku vyžaduje zpětná vazba v případě přenosu informace. Zpětnou vazbou se ověřuje, zda je informace užitečná, pravdivá, potřebná. Zpětnou vazbou zjišťujeme, zda byla práce odvedena v pořádku. Peon si zpravidla zpětnou vazbu zajišťuje sám, aby si potvrdil kvalitu vykonávané práce.


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v