Céčka pro vaše děti.
Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:620534
Tento rok:68740
Měsíc:4308
Včera:274
Dnes:266
Online:2
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Filmové recenze
Proč nemohu vložit diskusní příspěvek? Proč nejsou na Blogovníku diskuse????Proč skončily diskuse na Blogovníku.

Star Trek I: The Motion Picture (1979)

První, čeho si divák všimne, je lepší hudba oproti pilotnímu Star Treku z roku 1966. Také grafika udělala posun, protože je zde víc pohledů na Star Trek zvenčí, zejména dlouhé záběry lodi Enteprise při opouštění doku a mávajících kosmonautů v prostoru.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.06.2013,06:25Star Trek: The Cage (Klec, 1966)

Primitivní filmové kulisy vyvažuje charisma kapitána Pikeho. Loď Enteprise vidíme v neumělém záběru poprvé na začátku a naposled závěrem filmu, přičemž letové triky jsou na příšerné úrovni. V průběhu filmu neustále něco bliká a pípá, někdy až příliš intenzivně přes celou obrazovku, a to je vyloženě otravné.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.06.2013,06:35


Star Trek (2009)

Pokračování série Star Trek z roku 2009 ve formě dvouhodinového filmu. Divák bude zavedený do hluboké minulosti, kdy vesmírná loď Enteprise poprvé opouští doky stanice planety Země. Na její palubě nechybí budoucí mladičká posádka této lodi ve formě kadeta James T. Kirka, prvního důstojníka Spocka, Chekova (perfektní přízvuk), Scottyho a dalších. Cestování v čase umožní konfrontaci lodě Enterprise s romulanskou lodí z budoucího času, která je technologicky mnohem pokročilejší a její pomstychtivý kapitán Nero hodlá zničit nejen planetu Vulkán, ale především Zemi...
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.06.2013,08:37


Predátor

Několik desítek let starý film. Téměř čtvrt století uplynulo od chvíle, kdy tento snímek shlédl užaslý divák. V hlavní roli tehdejší ikona světa kulturistiky Arnold Schwarzenegger podává svůj obvyklý i neobvyklý výkon strnulou grimasou a nahozenými bicepsy. Odvážný tým bojového komanda se v pralese utká s mimozemským lovcem lidí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.06.2013,11:14


Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

Na tento film jsem před lety napsal recenzi, kde jsem snímek z mnoha různých důvodů zkritizoval. Kupodivu s odstupem času po několika letech se mi dílko zalíbilo. Ano, má své mouchy. Čtyři hlavní postavy jsou divné - rozjivená Lucy, falešný Edmunt, gotická Susan, změkčilý Peter. Ale o to právě jde. O vývoj těchto postav. Lev Aslan se představuje jako učitel těchto čtyř dětí a snaží se je dovést k jejich lepšímu já. Dosáhnout vývoje osobnosti. Protože jen skutečně silní a morální hrdinové mohou zachránit Narnii před spáry bílé čarodějnice.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.06.2013,06:29


Battlestar Galactica

Než jsem spatřil Battlestar Galacticä domníval jsem se, že nejlepším sci-fi filmem je Star Wars a nejlepším sci-fi seriálem je Star Trek. Mýlil jsem se.

Kvalitní film a následně hodně dlouhý seriál, který má hlavu a patu. Děj je strhující s důrazem na chvíle, kdy nastává zlom v lidských vztazích nebo složité rozhodování o dalším osudu příběhu. Skvělý scénář. Představa lidské civilizace, která někde tam ve vesmíru na útěku před zlými roboty Cylony hledá naši planetu, protože doufá, že právě my jim pomůžeme, je úžasná. Každý divák samozřejmě ví, jaký bordel zde zoufalí uprchlíci, kteří mají stejnou lidskou mentalitu, avšak mnohem lepší technologii, naleznou.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.06.2013,06:33


36. komnata Shaolinu

Shlédl jsem množství filmů s tématikou kung-fu a tento patří snad k nejlepším Hong-Kongským snímkům. Připitomnělý humor, který tak často bývá v podobné produkci, je tentokrát téměř nerozpoznatelný. Ano, zůstává primitivní a nedotažený příběh. Ale - naprosto skvělý shaolinský výcvik studenta Liu Ju Te veškeré negativní prvky přebíjí a vynáší film do předních příček mezi špičky jako byl například čínský Úder otevřenou dlaní.
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.06.2013,09:09


Absurdistán

Humor ve stylu Stopařův průvodce po galaxii. Originální příběh vojáka Joa Bowerse, kterého zhibernovali, zapomněli na něj a on se probudil do budoucího světa plného retardovaných lidí z konzumního stylu a několikasetletého působení reklamy na lidskou mysl.

Jasně, děj je předvídatelný, Joe zjistí, že mu jeho průměrná inteligence zajistí místo nejchytřejšího člověka na planetě, avšak cesta ke konečnému vítězství je trnitá, protože, jak nás film vytrvale poučuje, chytrák se málokdy prosadí mezi stádem pitomců.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.06.2013,07:17


Highlander

Úžasný film, který nastolil inspiraci pro další filmová pokračování a seriály. Kult Highlandera lze vysledovat na mnoha internetových fórech a klubech. Každý muž by chtěl být jako Highlander.

Christopher Lambert ve své životní roli. Úvodní wrestlingový zápas s fenomenální kamerou. Vynikající kamerové efekty a záběry ''v pohybu'' tvoří nezanedbatelnou část dobrého filmu. Herecké výkony Lamberta, Browna (Kurgan) a Conneryho. A samozřejmě hudba, ta HUDBA od skupiny QUEEN!
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.05.2013,06:33


Soudný den

Poněkud ujetý film. Směska sci-fi, thrilleru a hororu. Možná větší špetka morbidní hnusoty. Zdá se, že režiséru Marshallovi ujela ruka trochu víc. Krvavé scény, kanibalismus, vyšinutí lidé jsou v Soudném dni na \'\'denním\'\' pořádku. Hlavní děj je prostý. Hlavní hrdinka má za úkol zachránit Londýn, Velkou Británii a možná i celý svět.
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.05.2013,06:32


Král Galů

Síla a kuráž jednoho dokáže ovlivnit celý národ. Na www.csfd.cz tento film obdržel pouhých 28 %. A proč? Prý kvůli dvakrát podobnému záběru. Černobílým hereckým výkonům. Údajně se tento film nachází někde mezi Statečným srdcem a Asterixem...
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.05.2013,10:15


Pán prstenů - filmová trilogie

Konečně jsem shlédl všechny tři díly filmového Pána prstenů. První díl mě nadchnul, ve druhém dílu jsem začínal mít drobné pochybnosti a třetí díl jsem chtěl půl hodiny před koncem vyhodit z okna.

Bezpochyby vynikající filmové zpracování co se týká grafiky, ozvučení a výzdoby včetně oblečení postav. Menší mínus bych udělil za odchýlení od knižní předlohy zejména ve třetím dílu, kdy se zcela nelogicky objevila vedle Aragorna Galadriel a Éowyn se ztratila v davu. Režisér dal očividně přednost krásné tváři před Tolkienem.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.05.2013,06:15


Bathory

Myslím, že tohle byl první film od Juraje Jakubiska, který jsem měl tu čest vidět. A rozhodně nebyl špatný. Dokonce se dá říct, že je na světové úrovni, a už to není jen takový malý český filmeček, který musí nedostatky režie a scénáře dorovnávat humorem a hereckými projevy.

Erzsébet Báthory je šílené jméno. Na češtinu dokonce hnusné. Ersébet znamená Alžběta. Ve filmu ji ztvárnila Anna Friel a jejím prostřednictvím je Erzsébet sice hnusné jméno, ale nádherná postava.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.05.2013,07:29


Constantine

Nevěřil jsem, že by Keanu Reeves znovu dokázal vytvořit podobnou ikonu jako byl Neo v Matrixu. Samozřejmě ji nevytvořil. Ale – podařilo se mu ztvárnit postavu Constantina, který je stejně jako Neo vyjímečný, a jemuž se divák chce stejně jako postavě z Matrixu podobat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.05.2013,07:37


Rudé slunce (Rivalové pod rudým sluncem)

Možná si někteří z vás vzpomenou na snímek Tenkrát na východě v hlavní roli Jackie Chanem o tom, kterak asijský bojovník na divokém západě přebýval. Tak to je obhroublý a nekvalitní plagiát špičkové westernovky Rudé slunce.

Charles Bronson (Tenkrát na západě) v roli dobrého padoucha. Alan Delon v roli zlého padoucha. A Toshirô Mifune (Sedm samurajů) v roli asijského (japonského) bojovníka (samuraje). Zábava na dvě hodiny zaručena.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.05.2013,07:39


Den, kdy se zastavila Země

Těšil jsem se na nevšední sci-fi, které by věrohodně zasadilo návštěvu představitele mimozemské civilizace do naší doby. Moje naděje však byly plané.

Keanu Reeves jako představitel mimozemšťana Klaatu je vynikající. Problémem filmu je scénář, nikoli herci nebo snad efekty. Divák si občas připadá jako blbec, protože nerozumí souvislostem, a často hledá jejich hlubší provázanost. Marně.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.05.2013,08:38


Králova přízeň

Knižní anglická historie byla pro mne vždy přitažlivá. Únos Katriony od Stevensona, Roderick Random, spousta děl o korzárech ve službách anglického panovníka. Přál jsem si, aby něco z toho bylo kvalitně převedeno do filmové tvorby, ale prozatím jsem byl vždycky zklamán. Film Králova přízeň sice nevycházel z díla mého oblíbence, ale tak nějak jsem znovu doufal, že se podaří dobře zpracovat námět a vkusně provést diváka atmosférou pozdně středověké Anglie.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.05.2013,06:28


Sedm mečů

Kýč, kýč kýč. Zkratkovitý děj, šílená spádovost, která postrádá smysl. Až příliš intenzivní, zahlušující hudba, která nedovolí vyniknout citovému prožitku diváka. Bizarní bojové nástroje, žádná historická návaznost. Je to zvrácené fantasy zasazené do nevhodného prostředí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.05.2013,09:13


Mortal Kombat – Boj na život a na smrt

Americký akční film, adaptace známé počítačové hry Mortal Kombat a nutno podotknout, že velmi zdařilá. Proč vlastně píšu o takhle starém filmu? Protože by se na některá díla nemělo zapomínat. A toto je klasika filmové tvorby, navíc značně šovinistická.
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.05.2013,06:37


Sedm samurajů

Více jako půl století nás dělí od zrodu této velkolepé legendy, japonského filmu, který sloužil jako inspirace mnoha westernovým filmům západní, zejména americké tvorby. Musím se stydět za tvůrce snímku Sedm statečných, protože je to pouze plagiát Sedmi samurajů a navíc nepříliš vydařený. Ještě před třemi hodinami jsem považoval Sedm statečných za vynikající a originální western. Po shlédnutí filmu Sedm samurajů už vím, že se jednalo o nepodařený plagiát s vynikajícími herci.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.04.2013,06:16


Terminator Salvation

Herec Christian Bale je známý například z filmu Equilibrium, kde se dokonale zhostil úlohy vymítače lidí s emocemi. Ve filmu Terminator Salvation představuje roli vůdce odboje, ano, uhádli jste – je to legendární John Connor. A je ztvárněný dost dobře. Další skvělý herec, Sam Worthington, si zahraje na Marcuse Wrighta, speciální a záhadnou androidní postavu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.04.2013,20:12


Flash Gordon

S odstupem času jsem se znovu podíval na film Flash Gordon a byl jsem příjemně překvapený tím, že mě tento snímek opětovně maximálně nadchnul, rozesmál, uvrhl do napětí a podnítil rozličné představy o tom, kdo je opravdovým pánem vesmíru. Flash Gordon byl natočen v r. 1980 režisérem Mikem Hodgesem. V hlavní roli hraje pro ženy přitažlivý Sam J. Jones, krásná Melody Anderson a přenádherná Ornella Muti. Parádní herecký výkon podal vědec Hans Zarkov (Palestinec Topol), princ Barin (Timothy Dalton) a imperátor Ming (Max von Sydow).
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.04.2013,06:29


Terminátor 3: Vzpoura strojů

Do příběhu se příliš zamotávat nebudu, protože i tento třetí díl má podobný scénář jako první a druhý. Do minulosti jsou vysláni terminátoři, aby spolu bojovali žití či nežití Johna Connora. Úroveň filmu je solidní. Hudební motiv je na tom o něco hůř než v jedničce a dvojce, respektive nepřichází nic nového, zásadního, převratného. Je kladen důraz na ohromující bitky mezi oběma terminátory a jako obvykle nastupují repliky ve stylu ''Já se vrátím.''
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.04.2013,10:31


Červený pás

Mike Terry je mistrem v jiu-jitsu a toto bojové umění vyučuje. Nehodlá závodně zápasit kvůli penězům, ctí své vlastní zásady a snaží se nepáchat zlo. Jednoho dne do jeho školy vběhne nervózní právnička, kterou by šlo nazvat PRŮSERÁŘKOU. Nejprve průserářka nabourá Mikovo auto a potom vběhne do jeho školy, kde v stresu uchopí pistoli Mikova žáka policisty Joa a prostřelí skleněnou výlohu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.04.2013,09:51


Volný pád

Vzhledem k nadčasovosti filmu a trefnosti jednotlivých situací mohou následující odstavce prozradit více z dějové záplatky než je zvykem. Závěr a pointa prozrazené nejsou. William Foster za nesnesitelného horka uvízne svým automobilem v zácpě uprostřed Los Angeles. Nervozita a napětí dosáhne bodu, kdy Willovi rupne v bedně a od tohoto okamžiku vzniklé situace vyřeší jednoduše a elegantně. Otevře dveře auta, vezme si kufřík a jde přímou cestou přes město domů.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.04.2013,13:14


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 82 článků.
1  2  3  4  
BLOGOVINY
07.10.2019,15:43
Primátor slovenského města Vysoké Tatry Ján Mokoš tvrdí, že se v oblasti přemnožili medvědi a stav je, cituji "vážný". Odstřel medvědů není povolen, protože medvědi jsou chránění. Na webu Novinky.cz spolu s informací zveřejnili také video, kde se policisté schovávají před medvědem na služebně, zatímco medvěd ohledává vchod......
07.10.2019,06:32
V Česku pracuje legálně 700 tisíc cizinců. Jedná se o 13,2 % z celkového počtu zaměstnaných, je to tedy více jak každý desátý. Prý je to příznak toho, že cituji "Česko prožívá tučné časy". Přes 190 tisíc osob je ze Slovenska, přes 150 tisíc z Ukrajiny, víc jak 40 tisíc z Polska a Rumunska, více jak 30 tisíc z Bulharska a zbylé menší počty z dalších zemí......
15.09.2019,20:10
Idnes.cz píše, že v Česku mají lidé kolem 2 milionů psů. Ještě 1 milion zbývá očipovat. Kdo nebude mít očipovaného psa, může být pokutován. Co na to říct?.....
11.09.2019,18:48
Na Idnes.cz vyšla zpráva, že Fukušima plánuje vypustit radioaktivní a chemicky znečištěnou vodu do oceánu. Do roku 2022 prý budou nádrže, kde se tato zdraví nebezpečná voda shromažďuje, zaplněny. Proti vypuštění protestuje Jižní Korea a také někteří rybáři. Ostatním je to nejspíš jedno......
25.08.2019,11:49
Na Idnes.cz vyšel článek "Ovzduší prospívá vítr, letadla znečišťují méně než auta, říkají meteorologové", kde experti z českého nejmenovaného ústavu tvrdí, že letadla řádově znečišťují ovzduší méně než auta. Auta 18 000 kilotun CO2, letadla 1500 kilotun CO2 za rok 2017. A teď se podržte........
08.08.2019,08:58
Dle webu Novinky.cz získali zemědělci povolení pro plošné nasazení jedu STUTOX II... Je pravda, že když jsem si tak chodil kolem pole, tak mi hraboši běhali pod nohama a nebáli se. Tolik jich bylo. Odborníci a média před nedávnem tvrdili, že je to jen jakási pětiletá perioda (cyklus), či co a pak se to prý samo urovná. Evidentně ne......
08.08.2019,08:51
Na Slovensku žije více jak 1200 medvědů. Ve středu 7.8.2019 napadl medvěd známého slovenského fotografa Ivana Kňazeho, který dokonce napsal o fotografování medvědů knihu Do hor za medvědem. Turistům se prý místo zbraní (nikoli k zabíjení, ale k obraně) rozdávají zvonečky, aby medvědy odehnaly. Může odehnat zvoneček medvěda? Podle některých lidí ano :-)......
30.07.2019,09:54
Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy. Je to jedinec, který šíří "předsudečnou nenávist"......
30.07.2019,07:58
Dle článku na Idnes.cz podporuje Česko zaměstnávání vězňů do běžných profesí. Dle firem, kteří vězně využívají, je to mnohem jednodušší forma "pracovního poměru" protože mohou kdykoli vězně nevzít na práci, kdežto obyčejného peona musí opatřit výpovědí. Není to skvělé, pružné a fantastické?.....
29.07.2019,07:57
Nedávno jsem četl článek "V Afghánistánu bují obchod s dětmi". A to je zajímavé, jak si tento stát hraje na svatouška. Idnes.cz naštěstí situaci uvedl na pravou míru a informoval, že kupčení s dětmi v pravděpodobně rozsáhlé míře probíhá také v Českostátu. Takže se nemusíte bát, že bychom byli nějak pozadu za jinými rozvojovými zeměmi, mezi které oficiálně patříme. Některé českostánské matky to pouze dělají tak, že za úplatu se k otcovství někdo přihlásí a pak se dostatečně revanšuje také matce. Je to takové "civilizované" a ve své podstatě "legální". Čímž by se dalo říct, že Českostát za určitých okolností tento typ obchodu podporuje, jelikož nad ním v podstatě "přivírá obě oči" (podobně jako si započítává prostituci a obchod s drogami do HDP), jak naznačila českostánská sociální pracovnice v odkazovaném článku......
12.07.2019,17:00
VW plánuje výrobní závod v Turecku. Prý by se tam měly vyrábět vozy jako Suberb nebo Karoq......
12.07.2019,16:57
VW Bratislava propustil 3000 zaměstnanců. Navíc se vyskytují fámy, že na rok 2020 se nerýsuje pro tuto fabriku výrobní program......
09.07.2019,21:40
Kněží, pardon - vědci - intenzivně přemýšlejí, že by zchladili Zemi megaclonou z oxidu siřičitého. Nelíbí se jim narůstající teploty, i když podle výzkumů je to v podstatě normální průběh před nástupem velké doby ledové, která přijde pravděpodobně během několika následujících staletí, ne-li dříve......
09.07.2019,21:38
Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že každý 10. Čech je závislý na alkoholu, 900 tisíc dospělých osob spadá do kategorie rizikového pití alkoholu, 600 tisíc lidí denně konzumuje alkohol a navíc podle statistik pijí alkohol již dvanáctileté děti......
05.07.2019,15:00
Ročně mění práci 900 tisíc Čechů. Tuto informaci uvedly Novinky.cz. Když vezmu do úvahy, že pracujících lidí (milion státní sektor včetně neziskovek, magistrátů atd. a cca milion soukromý sektor) je v naší zemi něco kolem 2 milionů, tak je to OPRAVDU VELKÉ ČÍSLO......
05.07.2019,14:58
Idnes.cz uvedl, že Češi se v rámci EU zhostili: 2. příčky, co se týká útraty za tabák, 5. příčky, co se týká útraty za alkohol, 6. příčky, co se týká útraty za drogy, 6. příčky, co se týká útraty za prostituci. Češi si vedou v rámci Evropy velmi obstojně......
05.07.2019,14:26
Polsko osvobodilo daňové poplatníky (fyzické osoby) do 26 let od daně z příjmu, pokud příjem nepřesáhne 85 528 zlotých ročně (cca 513 000 Kč). Zákon bude platit od 1. srpna 2019 a nevztahuje se na živnostníky......
22.06.2019,15:43
U obce Želiv severně od Pelhřimova se pohybuje puma. Svědectví vydal sám starosta obce Želiv. Takže to máme vlci, medvědi, divočáci, množství dravých ptáků, šakali a nyní puma......
22.06.2019,09:06
Idnes.cz přinesl zprávu, že policejní testery na drogy chybují až v 10 % testovaných řidičů. Těžko si představit, že řidič bude zastaven, otestován pozitivně na drogy, zabaven řidičák a při následné krevní kontrole se zjistí, že je vlastně čistý. Byl to omyl. Váš stres, vaše rozčilení, nervozita, ztracený čas, zabavený řidičák. Všechno je to omyl. To víte, preventivní dohled......
15.06.2019,11:52
V okolí Jindřichova Hradce můžete narazit na dospělou pumu americkou, která se v tamější lokalitě pohybuje od dubna......
15.06.2019,07:45
Idnes.cz dnes zveřejnila zprávu, že ministra dopravy Kremlíka napadlo vylepšení. Silničáři by mohli na D1 rozvážet vodu na motorkách řidičům, kteří mohou být postiženi opravami této světově proslulé dálnice. Třetina D1 - celkem 65 kilometrů, se bude v létě opravovat. A to bude teprve masakr......
07.06.2019,19:37
V Ústeckém kraji je 18 % osob nad 15 let v exekuci. Nejvíce exekucí na exekutovanou osobu je v Praze: 6,5. Nejvíc zadlužených dětí a mladistvých je opět v Ústeckém kraji: 1359 osob. Nejvyšší průměrně vymáhaná jistina je v Praze: 401 tisíc Kč. Největší podíl osob s vícečetnými exekucemi je v Moravskoslezském kraji......
29.04.2019,21:56
V pátek 26. dubna 2019 došlo k bezprecendentní události. Vyschl ropovod Družba. Respektive do ropovodu se dostaly látky, které kontaminovaly ropu, a tudíž se zastavila dodávka této důležité suroviny do --cenzored--. --cenzored-- je závislý na ropovodu Družba cca minimálně z 95 %......
22.04.2019,20:06
Lidé do 36 let budou pravděpodobně za určitých okolností zvýhodněni při braní hypoték oproti lidem nad 35 let. Děkujeme......
06.04.2019,13:04
Přituhuje. Zdá se, že někteří lidé jsou natolik nazlobení na Systém a jeho nešvary, že neváhají použít střelnou zbraň nebo výbušninu, aby vyřadili prodlouženou ruku Velkého bratra z provozu. Tato událost se přihodila ve městě Varnsdorf, které dokázalo pokutovat 100 000 řidičů za deset měsíců kvůli překročení rychlosti v jízdě. To je 10 000 pokut měsíčně. Továrna na pokuty......
06.04.2019,12:59
Novinky.cz uvedly, že milion Čechů má problém s drogami a léky. Více jak 47 000 Čechů bere pervitin a opioidy. Kuřáků konopí je v Česku 125000. Sedativa a hypnotika užívá 900 tisíc lidí. Čtyřista až pětset tisíc lidí jsou rizikoví alkoholici. Jedno sto tisíc lidí pak alkoholiky jsou......
31.03.2019,11:44
Vědci z univerzity Chicago USA analyzovali vyschlá vodní koryta na Marsu a došli k závěru, že voda v tekutém stavu existovala na povrchu Marsu stovky milionů let......
24.03.2019,12:59
Novinky.cz uvedly, že české řeky jsou plné mikroplastů. Rozbory vody z Labe a Vltavy pravděpodobně provedla organizace Greenpeace. Mikroplasty se dostávají do lidí prostřednictvím konzumace upravené vody nebo rybolovu......
23.03.2019,07:49
V sobotním ránu jsem si přečetl Novinky.cz a Idnes.cz a získal jsem ze dvou článků dojem, viz. nadpis aktuality. Na Novinkách.cz vyšel tučný titulek, že si Češi vyrazili do lesů s košíky na oblíbenou lahůdku - medvědí česnek......
09.03.2019,15:56
Američtí a čínští vědci přišli na to, jak zlepšit lidský zrak tak, aby viděl mnohem širší spektrum elektromagnetického vlnění než nyní. Stačí jedna injekce s nanočásticemi do oční sítnice, aby účinek vydržel i 10 týdnů......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2019 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v